تحریم‌های آمریکا علیه ایران و روسیه، دامن‌گیر مایکروسافت شد

  • سیاسی
  • جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ ۱۴:۴۸
    کد خبر :986269
تحریم‌های آمریکا علیه ایران و روسیه، مایکروسافت

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که شرکت مایکروسافت موافقت کرده است تا به دلیل نقض بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ مورد از تحریم‌های واشنگتن علیه روسیه، کوبا، ایران و سوریه جریمه پرداخت کند.

منابع خبری گزارش داده‌اند ایالات متحده و شرکت مایکروسافت روز پنجشنبه به توافقی برای پرداخت جریمه در خصوص نقض احتمالی تحریم‌های ایران، روسیه، سوریه و کوبا از سوی این کشور دست پیدا کرده‌اند.

وزارت خزانه‌داری در بیانیه‌ای گفت مایکروسافت با پرداخت 3 میلیون دلار برای حل و فصل پرونده مربوط به 1300 مورد نقض تحریم‌های کوبا، ایران، روسیه و سوریه موافقت کرده است. مایکروسافت به صادرات خدمات یا نرم‌افزار به حوزه‌های تحت تحریم متهم شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته تخلفات شرکت مایکروسافت شدید نبوده و این شرکت به صورت داوطلبانه آنها را اظهار کرده است. «اداره کنترل دارایی‌های خارجی» (OFAC) در وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که شرکت‌های وابسته به مایکروسافت مجوز نرم‌افزار یا خدمات سروروها و سیستم‌های مستقر را آمریکا و ایرلند را به نهادها، دیگر کاربران و افراد تحریم‌شده در کوبا، ایران، سوریه و روسیه فروخته یا ارائه کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، در بیانیه وزارت خزانه‌داری تصریح شده بخش عمده تخلفات مایکروسافت بین‌ سال‌های 2012 تا 2019 اتفاق افتاده و مربوط به ارائه خدمات از سوی این شرکت به نهادها و افراد تحریم‌شده در منطقه کریمه اوکراین بوده است و مایکروسافت نتوانسته استفاده این طرف‌ها از محصولات مورد نظر را شناسایی کرده و از آنها جلوگیری کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید