تاکسی های برقی وارد بازار شدند

    کد خبر :1040948
تاکسی برقی

یکشنبه هفته جاری، از نخستین خودروی تمام برقی تولید داخل با پلاک ملی رونمایی و تعداد ۸۸ دستگاه آن تحویل ناوگان تاکسیرانی کشور شد.

در این مراسم که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون صنایع حمل‌ونقل این وزارتخانه، شهردار تهران، رئیس سازمان حمایت و مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برگزار شد، جدیدترین محصول مشترک گروه صنعتی مدیران‌خودرو و خودروساز چین تحت عنوان آریزو ۵ ev که کاملا برقی است، رونمایی شد.

عباس علی‌آبادی، وزیر صمت در این رابطه، در مراسم مذکور، ضمن ابراز خرسندی از تحویل اولین خودروهای تمام برقی به ناوگان تاکسیرانی کشور، تزریق این خودروها به ناوگان حمل‌ونقل کشور را بسیار اقدام خوبی دانسته و گفت: سایر خودروسازان کشور نیز در این زمینه در تلاش هستند و به‌زودی تعداد خودروهای برقی بیشتری را در سبد محصولات خودروسازان خواهیم داشت. خودروسازان در تلاش اند تا هر هفته، تزریق خودروهای برقی با ناوگان تاکسیرانی را شاهد باشیم.

عمق داخل‌سازی تاکسی‌های تمام برقی، به‌مرور افزایش پیدا می‌کند

منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت در این رابطه، اظهار کرد: روز یکشنبه (۱۹ آذر ماه)، ۸۸ دستگاه  آریزو ۵ برقی به ناوگان تاکسیرانی تحویل داده شد. این خودرو با مشارکت چینی‌ها تولید شده و در گام نخست ۲۱ درصد داخلی‌سازی شده هستند.

وی ضمن تاکید بر اینکه قرار است به‌ مرور روند داخلی‌سازی این خودروها افزایش پیدا کند، گفت: به صورت کلی برای تولیدهای مقدماتی، داخلی‌سازی خودروها از ۱۴ تا ۲۱ درصد آغاز شده و به‌ مرور عمق داخلی‌سازی آن‌ها افزایش خواهد یافت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید