تامین مسکن برای کم درآمدها و کارکنان شهرداری تهران

    کد خبر :977991
شهرداری

همزمان با یکصد و سی و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، تبصره شانزدهم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران به تصویب رسید.

به گزارش همشهری آنلاین، ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در جریان بررسی تبصره شانزدهم لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ شهرداری تهران با بیان اینکه شهردرای تهران موظف به آیین نامه اجرایی برنامه ملی بازآفرینی شهری پایدار است، اظهار کرد: شهرداری تهران (سازمان نوسازی شهر تهران) موظف است نسبت به فروش و تهاتر املاک و اراضی و مستغلات مازاد خود، با رعایت صرفه و صلاح شهرداری و در چارچوب قوانین و با ثبت هزینه کرد مستقل آن اقدام و منابع حاصله را در راستای اجرای طرح‌ها و پروژه های بازآفرینی شهری، تأمین سرانه های خدماتی مربوطه و پروژه های محرک توسعه با اولویت محلات هدف و غیربرخوردار هزینه کند.

وی ادامه داد: همچنین واحدهای مسکونی تولیدی در پروژه های مسکن جایگزین و یا منابع حاصل از واگذاری آنها، باید صرف تأمین خدمات و نوسازی بافت فرسوده شود و جزئیات مربوط به فروش یا تهاتر املاک می بایست به طور مستمر از طریق سامانه شفافیت در اختیار عموم قرار گیرد.

امانی با بیان اینکه شهرداری موظف است در راستای تسهیل در تولید مسکن جایگزین و یا در بافت فرسوده با اولویت تأمین مسکن برای اقشار کم درآمد و مستخدمین شهرداری تهران تا سقف دو هزار میلیارد تومان اقدام کند، یادآور شد: گزارش این بخش باید هر سه ماه یکبار در شورای شهر ارائه شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در این تبصره به شهرداری تهران اجازه داده می شود به منظور بازگشایی معابر و تأمین زمین برای ایجاد خدمات و زیرساختهای شهری مورد نیاز در بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری با عنوان تملک اراضی و املاک جهت ساماندهی و نوسازی بافت های فرسوده سطح شهر تهران اقدام کند.

وی افزود: به شهرداری تهران اجازه داده می شود نظر به انتشار اوراق مالی اسلامی (مشارکت) برای مطالعه و کمک به بهسازی و نوسازی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) شهر تهران از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از محل انتشار اوراق مشارکت به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان مازاد بودجه اقدام کند.

گفتنی است این تبصره با حداکثر آراء موافق به تصویب رسید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید