بیت‌کوین در کانال ۱۶ هزار دلار

    کد خبر :962075
بیت‌کوین در کانال ۱۶ هزار دلار

بازار ارز دیجیتال تحت‌تاثیر بیت‌کوین روزهای آرامی را سپری می‌کند. در ۲۴ ساعت قبلی بیت‌کوین روندی که تقریبا از یک هفته قبل کلید زده بود را ادامه داد و قدم‌های کوتاهی در نیمه دوم کانال ۱۶ هزار دلار برداشت. همزمان، بازدهی روزانه هر ۴۰ ارز دیجیتال برتر دنیا نزدیک صفر درصد به ثبت رسید و تتر که دراصل یک استیبل‌کوین با ارزش یک دلار است، بیشترین سهم را از خریدوفروش‌های روزانه به خود اختصاص داد. حجم کل معاملات بازار ارز دیجیتال هم بدون تغییر محسوس در ۲۴ ساعت قبلی، صبح امروز نزدیک ۸۴۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شد.

قیمت بیت‌کوین؛ ۱۶ هزار و ۸۴۰ دلار

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز شنبه سوم دی به ۱۶ هزار و ۸۴۰ دلار یعنی تقریبا ۶۷۶ میلیون تومان رسید. صبح جمعه بیت‌کوین تقریبا معادل همین رقم معامله می‌شد و در ۲۴ ساعت قبلی قدم‌های کوتاهی بین دو محدوده ۱۶ هزار و ۸۰۰ تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ دلار برداشته است. نسبت به هفته قبل نیز که بیت‌کوین حوالی پله ۱۶ هزار و ۷۰۰ دلار حضور داشت، بازدهی آن نزدیک صفر درصد محاسبه می‌شود، اما درقیاس با پارسال یعنی سوم دی ۱۴۰۰ شاهد ریزش ۶۷ درصدی ارزش بیت‌کوین هستیم. آن زمان سردمدار بازار ارز دیجیتال حدود ۵۱ هزار دلار ارزش داشت که حالا درمقایسه با آن روزها تقریبا ۳۴ هزار دلار از این عدد آب رفته است. از طرفی درحال حاضر حدود ۳۲۰ میلیارد دلار از معاملات فعلی بازار ارز دیجیتال به خرید و فروش‌های بیت‌کوین تعلق دارد و باید سهم آن از کل بازار را نزدیک ۳۸ درصد بدانیم.

قیمت اتریوم؛ هزار و ۲۲۰ دلار

قیمت اتریوم صبح امروز شنبه سوم دی هزار و ۲۲۰ دلار یعنی حدود ۴۹ میلیون تومان به ثبت رسید تا بازدهی روزانه آن صفر درصد محاسبه شود. صبح جمعه خرید هر واحد اتریوم هزار و ۲۲۰ دلار تمام می‌شد و ظرف ۲۴ ساعت قبلی کف و سقف قیمت لحظه‌ای اتریوم به‌ترتیب هزار و ۲۱۷ و هزار و ۲۲۲ دلار بوده است. باوجود بازدهی صفر درصدی اتریوم در این مدت، نسبت به هفته قبل شاهد رشد تقریبا چهار درصدی ارزش آن هستیم و درقیاس با پارسال هولدرهای اتریوم متحمل ضرر ۷۰ درصدی شدند. شنبه پیشین اتریوم هزار و ۱۵۰ دلار ارزش داشت و در سومین روز دی‌ماه پارسال خرید هر واحد اتریوم تقریبا چهار هزار و ۱۰۰ دلار هزینه داشت. درحال حاضر اتریوم بادراختیارداشتن ۱۷.۵ درصد از سهم معاملات بازار، پشت سر بیت‌کوین به‌عنوان دومین ارز دیجیتال مهم دنیا شناخته می‌شود.

قیمت انواع ارز دیجیتال

بازار ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت قبلی تحت تاثیر روند بیت‌کوین بوده و در این مدت افت‌وخیز محدودی را از مهمترین ارزهای دیجیتال شاهد بودیم. ADA و شیبااینو بازدهی صفر درصدی داشتند و در این مدت یک درصد از قیمت دوج‌کوین و دو درصد از ارزش ترون کاهش پیدا کرده است. کاردانو یا همان ADA که حدود یک درصد از سهم بازار را دراختیار دارد، صبح امروز ۰.۲۵۹ دلار ارزش داشت و دیروز با همین رقم معامله می‌شد. قیمت شیبااینو در این مدت روی پله ۰.۰۰۰۰۰۸ دلار باقی ماند. قیمت دوج‌کوین با افت یک درصدی به ۰.۰۷۷ دلار یعنی به پول خودمان سه هزار و ۱۰۰ تومان رسید. ترون که دیروز ۰.۰۵۵ دلار ترید می‌شد و با از دست دادن دو درصد از ارزش خود، بازدهی روزانه منفی دو درصدی را تجربه کرد و تراکلااسیک یا همان لوناکلاسیک با ثبت بازدهی مثبت چهار درصد بهترین عملکرد روزانه را بین انواع ارز دیجیتال سرشناس داشته است.

تغییر قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال هفته قبل دیروز امروز
بیت‌کوین ۱۶ هزار و ۷۰۰ دلار ۱۶ هزار و ۸۴۰ دلار ۱۶ هزار و ۸۴۰ دلار
اتریوم هزار و ۱۵۰ دلار هزار و ۲۲۰ دلار هزار و ۲۲۰ دلار
دوج‌کوین ۰.۰۷۷ دلار ۰.۰۷۸ دلار ۰.۰۷۷ دلار
کاردانو ۰.۲۶۲ دلار ۰.۲۶۰ دلار ۰.۲۵۹ دلار
ترون ۰.۰۵۸ دلار ۰.۰۵۵ دلار ۰.۰۵۴ دلار
شیبا ۰.۰۰۰۰۰۸ دلار ۰.۰۰۰۰۰۸ دلار ۰.۰۰۰۰۰۸ دلار
تراکلاسیک ۰.۰۰۰۱۴۲ دلار ۰.۰۰۰۱۳۷ دلار ۰.۰۰۰۱۴۶ دلار

فرارو 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید