بمب افکن آمریکایی با اسکورت اسرائیلی راهی خلیج فارس شد

    کد خبر :898210
بمب افکن آمریکایی با اسکورت اسرائیلی راهی خلیج فارس شد

پس از آنکه یک روزنامه نگار صهیونیستی ادعا کرد که در جریان برگزاری نشست نقب، یک بمب افکن آمریکایی به پرواز درآمد و توسط جنگده‌های اسرائیلی اسکورت شد، رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این بمب افکن آمریکایی در راه عبور به سمت خلیج فارس با اسکورت نظامی اسرائیل همراه شده است.

به گزارش ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده این پرواز در چارچوب همکاری عملیاتی و نزدیک با ارتش آمریکا انجام شد.

«جای معیان» روزنامه‌نگار تلویزیونی و مورخ اسرائیلی روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود با انتشار دو تصویر از پرواز بمب افکن آمریکایی و اسکورت جنگنده‌های اسرائیلی نوشت: همزمان با اجلاس نقب یک فروند بمب بفکن آمریکایی از نوع بی‌۵۲ با اسکورت دو فروند جنگنده اف ۱۵ اسرائیل به پرواز درآمد.

او که خود را مشاور ویژه شارون و نیز عضو حزب لیکود معرفی می‌کند، مدعی شده که این پیام رژیم صهیونیستی به ایران است.

ارتش رژیم صهیونیستی با تایید پرواز بمب افکن آمریکایی و اسکورت آن توسط جنگنده‌های اسرائیلی در توئیتی مدعی شده که این اقدام در چارچوب همکاری عملیاتی و نزدیک با ارتش آمریکا انجام شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اضافه کرد هواپیماهای (F-۱۵) اسرائیل امروز (سه شنبه) بمب افکن B-۵۲ آمریکایی را اسکورت کردند که در راه خود به خلیج فارس از غرب به شرق آسمان اسرائیل عبور کرد.

در نشست نقب در فلسطین اشغالی که از سوی رژیم صهیونیستی برگزار شد، مغرب، مصر، بحرین و امارات شرکت داشتند و در عین حال آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا هم در این نشست به عنوان مدعو شرکت داشت، اما پادشاه اردن همزمان با نشست نقب به کرانه باختری رفت تا با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در رام الله دیدار کند.

عدم مشارکت اردن در این نشست، برای بسیاری از محافل سیاسی و رسانه‌ای به عنوان یک سوال، بحث انگیز شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید