برگزیدگان دوازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران معرفی شدند

    کد خبر :833919
برگزیدگان دوازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران معرفی شدند

برگزیدگان دوازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران در مراسمی که به صورت نیمه حضوری و آنلاین برگزار شد، معرفی شدند.

شهرام درخشان، دبیر دوازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران در آیین پایانی این رویداد که شامگاه جمعه (15 مردادماه 1400) برگزار شد، ضمن قدردانی از همه مشارکت کنندگان، حامیان و همچنین انجمن کارگردانان و تهیه کنندگان مستند، از تلاش های هیات داوران جشن شامل خانم ها مهناز افضلی، آزاده موسوی، شیرین برق‌نورد و آقایان محمدرضا اصلانی، علیرضا حسینی، رضا خوشدل راد، مهدی باقری، محمدرضا دلپاک و کامیار فاروقی و همچنین هیات انتخاب جشن شامل خانم ها رزت قادری، الهه نوبخت، مریم حق پناه، رایا نصیری و آقایان ناصر صفاریان، کوروش عطایی، معین کریم الدینی، رضا مجلسی و سعید محصصی تقدیر کرد.

در ادامه این مراسم، بیانیه هیات رئیسه جشن مستقل سینمای مستند ایران توسط سعید رشتیان قرائت شد.

همجنین در این مراسم، آیین بزرگداشت حمیدرضا احمدی لاری و سام کلانتری، نیز برگزار و از سال ها تلاش و فعالیت این چهره ها در سینمای ایران تقدیر شد.

در ادامه این رویداد، جوایز برگزیدگان جشن دوازدهم که به صورت زنده از سامانه هاشور پخش شد به شرح زیر اهدا شد:

* بهترین کارگردانی فیلم مستند کوتاه مدت:

تندیس: لالایی های ابوحمیظه ( محسن ظریفی پور)
دیپلم افتخار: جاده های برفی ( هایده مرادی)

* بهترین تهیه کننده فیلم مستند کوتاه (بهترین فیلم):

تندیس: کاریز، قصه آب (هادی آفریده)

*بهترین کارگردانی مستند نیمه بلند:

تندیس: به هیچ فیلمی تعلق نمی‌گیرد
دیپلم افتخار: کل فاطمه(مهدی زمانپور كیاسری) و موریانه‌ای با دندان‌های شیری (بکتاش آبتین)

*بهترین تهیه کنندگی مستند نیمه بلند (بهترین فیلم):

تندیس: رش او (مژگان صیادی)
دیپلم افتخار: کل فاطمه (سمیه زراعت كار و مهدی زمانپور كیاسری)

* بهترین کارگردانی مستند بلندمدت:

تندیس: کاغذپاره‌ها (بهزاد نعلبندی)
دیپلم افتخار: دختران نجار، دونوازی برای یک رویا ( آزاده بی زارگیتی)
جایزه ویژه داوران: رادیوگرافی یک خانواده (فیروزه خسروانی)

* بهترین تهیه کنندگی مستند بلند (بهترین فیلم):

تندیس: جایی برای فرشته‌ها نیست ( محمدشکیبانیا – محسن شاه محمد میراب)
دیپلم افتخار: رویاهای خالکوبی شده (بهزاد توکلی)

* بهترین پژوهشگر:

تندیس : بازگشت دوباره ( فرهاد ورهرام)
دیپلم افتخار: جاده های برفی ( هایده مرادی) – دختران نجار، دونوازی برای یک رویا (آزاده بی زارگیتی)

*بهترین نویسنده گفتار متن:

تندیس: باز گشت دوباره ( فرهاد ورهرام)

* بهترین گویندگی:

تندیس: بازگشت دوباره (شهرام درخشان)؛ انصراف شهرام درخشان، دبیر جشن از دریافت جایزه
دیپلم افتخار: تنها چند متر (شادروان فاضل فرهی)

* بهترین فیلمبرداری:

تندیس: جایی برای فرشته‌ها نیست (رضا تیموری)
دیپلم افتخار: ایساتیس(مهدی آزادی) – تارهای ممنوعه (بهروز بادروج)

* بهترین صدابرداری:

تندیس: جایی برای فرشته‌ها نیست (شاهین پور داداشی) – دختران نجار، دونوازی برای یک رویا ( شاهین پور داداشی)
دیپلم افتخار: تارهای ممنوعه( حبیب محمدی)

*بهترین صداگذاری:

تندیس: جایی برای فرشته ها نیست (انسیه ملکی) – کاغذپاره‌ها ( انسیه ملکی)
دیپلم افتخار: رش او (امیرحسین صادقی)

* بهترین تدوین:

تندیس: جایی برای فرشته ها نیست (هایده صفی یاری) – رادیوگرافی یک خانواده ( فرحناز شریفی)
دیپلم افتخار: دختران نجار، دونوازی برای یک رویا ( فرید دغاغله)

* بهترین موسیقی:

تندیس: ایساتیس (ستار اورکی)
دیپلم افتخار: دختران نجار، دونوازی برای یک رویا ( امیر ملوک پور)

بر اساس این گزارش، دوازدهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران پیش از این بنا بود سال 1399 برگزار شود اما به دلیل همه گیری کرونا به مردادماه سال 1400 منتقل شد که با توجه به شرایط فعلی آیین پایانی به صورت نیمه حضوری و پخش آنلاین شامگاه جمعه، 15 مردادماه 1400 در خانه سینما شماره 2 برگزار شد.

پانا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید