بررسی فنی نسخه‌های مختلف هیوندای النترا وارداتی

    کد خبر :829212

تولید سدان کامپکت سایز متوسط النترا از سال ۱۹۹۰ در کره آغاز شد. این خودرو در ۳ نسل در ایران حاضر شده است که اولین مدل واردشده آن مربوط به نسل سوم است. این خودرو در ایران با نام آوانته و به‌صورت مونتاژ عرضه شد. مسئولیت مونتاژ آوانته را کرمان‌موتور بر عهده داشت. آوانته به‌دلیل طراحی نه‌چندان جذاب، امکانات رفاهی کم و مشخصات فنی معمولی در ایران با استقبال خوبی مواجه نشد. وجود رقبای جدی‌تر و موفق‌تر مانند رنو مگان و مزدا ۳، باعث شد تا این خودرو هیچگاه در تیراژ انبوه مونتاژ نشود. پس از توقف تولید آن، چند سالی شاهد غیبت آوانته یا النترا در ایران بودیم. درنهایت آسان‌موتور در سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت تا بار دیگر شانس این سدان را در ایران امتحان کند. النترا در این سال در نسل پنجم خود به‌ سر می‌برد و به پختگی و رشد کافی رسیده بود. واردات نسل جدید موفقیت‌آمیز بود، آنقدر که کرمان‌موتور شریک قدیمی هیوندای را نیز به شروع دوباره واردات النترا تشویق کرد.

مشخصات فنی نسخه‌های مختلف

واردات النترا به این نسل محدود نشد و در سال ۲۰۱۶ شاهد واردات نسل ششم این سدان محبوب بودیم. این نسل البته نمونه‌های مونتاژی در ایران دارد که تفاوت چندانی با نمونه‌های وارداتی ندارد. درواقع هم اطلس‌خودرو هم کرمان‌موتور النترا نسل ششم را وارد کرده‌اند؛ درعین‌حال کرمان موتور در فاصله سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ آن را مونتاژ هم کرد.

برای خرید هیوندای النترا نیاز به شناخت تفاوت این نسخه‌ها به‌صورت دقیق و کامل دارید و ما بخشی از اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهیم. النترا وارداتی در ۲ نسخه ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ از موتورهای ۱٫۸ و ۲ لیتری بهره می‌برد. نمونه ۱٫۸ لیتری ۱۴۸ اسب بخار قدرت و ۱۷۸ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. این خودرو با جعبه‌دنده ۶ سرعته خودکار تیپ ترونیک عرضه شده، شتاب صفر تا صد آن ۱۰٫۲ ثانیه و سقف سرعتش ۲۰۲ کیلومتر در ساعت است.

این نسخه از النترا دارای استاندارد آلایندگی یورو ۴ و ۵ ستاره ایمنی از مؤسسه NHTSA است. نمونه ۲ لیتری این خودرو نیز با ۱۴۷ اسب‌بخار قدرت و ۱۷۹‌نیوتن‌متر گشتاور به جعبه‌دنده ۶ سرعته خودکار مجهز شده و صفر تا صد آن در ۸٫۵ ثانیه ثبت شده است. حداکثر سرعت این نسخه نیز۲۰۰ ‌کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. این مدل از النترا دارای استاندارد آلایندگی یورو ۵ و ۵ ستاره ایمنی مؤسسه NHTSA است. لازم به توضیح است که النترا ۱٫۸ مربوط به نسل پنجم این خودرو و نسخه ۲ لیتری مربوط به نسل ششم آن است. النترا مونتاژ هم با همین موتور ۲ لیتری عرضه شده است. برای اطلاع از جزئیات امکانت رفاهی و تجهیزات ایمنی نسخه‌های مختلف هیوندای النترا به مرجع خودرویی النترا ایران مراجعه کنید.

مزایای مهم انواع النترا در ایران

النترا البته در طی سال‌های وارداتش به ایران در این دو نسل، با ۳ چهره متفاوت رخ‌نمایی کرده است. این خودرو بار اول در سال ۲۰‍۱۴ پوست‌اندازی کرد و بار دوم در سال ۲۰۱۶ که مربوط به تغییر نسلش می‌‌شد. فیس‌لیفت اعمال‌شده روی آن در سال ۲۰۱۴ تغییرات زیادی همراه نداشت، هرچند این تغییرات در جهتی مثبت حرکت کردند و خودرو چهره‌ای به‌روزتر و جذاب‌تر به خود گرفت. از عوامل موفقیت النترا باید به همین طراحی سیال و همراه با زمانش اشاره کرد که در بدنه و کابین شاهد آن هستیم. همچنین امکانات رفاهی متعدد از دیگر مزایای تمام نسخه‌های النترا محسوب می‌شود.

النترا بازار کارکرده‌های خوبی هم دارد و بررسی هیوندای النترا دیوار نشان می‌دهد که آمار خرید و فروش آن در بازار قابل‌توجه است. به این موارد باید کیفیت ساخت خوب النترا استهلاک کم و ساری استاندارد را نیز اضافه کرد. النترا ازنظر کارشناسان از ارزش دربرابر خرید خوبی برخوردار است، چراکه دربرابر هم‌قیمت رقبای خود استانداردهای بیشتری را ارائه می‌کند. این خودرو در بخش‌های امنیت، سواری نرم و راحت و شتاب‌گیری هیجان‌انگیز و مصرف سوخت بهینه نمایش قابل‌قبولی را به اجرا می‌گذارد. کیفیت عملکرد گیربکس النترا و هماهنگی خوب آن با موتور از لذت‌های خاص سواری با النترا است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید