برخورد مرگبار ۲ کشتی در بنگلادش و احتمال افزایش قربانیان

    کد خبر :799042

پس از برخورد یک کشتی مسافربری با یک کشتی باری تاکنون دست‌کم ۲۷ جسد از رودخانه‌ای خارج از شهر داکا، پایتخت بنگلادش بیرون کشیده شده است.

مستعین بالله، مدیر ناحیه گفته است که کشتی مسافربری مدت کوتاهی پس از عزیمت از منطقه نارایانگانج، به فاصله تقریبا ۲۰ کیلومتری از داکا غرق شد.

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که به گفته پلیس، شناور باری پس از برخورد با کشتی مسافربری محل حادثه را ترک کرده است.

شمیم بیپاری، معاون کمیساریای نارایانگانج نیز به روزنامه «داکا تریبون» گفت که امدادگران تاکنون اجساد ۲۷ تن را از آب خارج کرده‌اند اما تعداد زیادی هنوز پیدا نشده‌اند.

یک کمیته هفت نفره برای بررسی این حادثه تشکیل شده و از این کمیته خواسته شده است که تا پنج روز آینده یافته‌های خود را ارائه دهد.

به گزارش ایسنا، کشتی مزبور حدود ۵۰ مسافر داشت و راهی مونشیگانج، ناحیه‌ای در مجاورت آن منطقه بود. این کشتی پر از مسافرانی بود که پس از اعلام محدودیت‌های سراسری از سوی دولت بنگلادش برای مقابله با بالا رفتن تعداد مبتلایان به ویروس کووید-۱۹، از شهر خارج می‌شدند.

خبرگزاری «پرس تراست او ایندیا» نیز گزارش کرده است که روز یکشنبه هزاران نفر از ترس حبس شدن در طول دوران قرنطینه، شهر داکا را ترک کردند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، بر اساس آمار دانشگاه جان هاپکینز، این کشور تاکنون ۶۳۷ هزار و ۳۶۴ مبتلا و ۹ هزار و ۲۶۶ مرگ ناشی از ویروس کرونا را گزارش کرده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید