باید وضعیت زن ایرانی را به دنیا معرفی کنیم

    کد خبر :950082

معاون رییس جمهور معتقد است: نیاز داریم وضعیت زن ایرانی را به جهان معرفی کنیم، در بسیاری از مواضع مانند پرداخت حق‌الزحمه مساوی بین زن و مرد، وضعیت بهتری نسبت به متوسط جهانی داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مراسم آغاز سال تحصیلی 1401-1402 دانشگاه ادیان و مذاهب قم و افتتاح دانشکده زن و خانواده، ابراز امیدواری کرد: زنان قدر خود را در پیام‌رسانی و تدبیرگری و به فرموده مقام معظم رهبری «خردورزی در رساندن پیام و جهاد تبیین و روایتگری صحیح» بدانند.

خزعلی تصریح کرد: همان‌طور که امام راحل فرمودند «زنان در نهضت مقدم هستند و زنان را به رهبری قبول دارم» اشاره به رهبری بر دل‌ها و حکومت بر فکرها است که زن به عنوان مادر، تربیت‌کننده و مربی می‌تواند این مهم را بر عهده داشته باشد.

او با اشاره به اینکه نخستین حرکتی که باید برای تربیت صورت گیرد توسط زن است،‌ خاطرنشان کرد: نقش انبیا و نقش پرورش نقش بسیار ارزشمندی است که به زن داده شده است و در شرایط کنونی که در جنگ نرم هستیم، مسئولیت بسیار سخت و دشواری است و در این شرایط اهمیت جایگاه زن و خانواده بیش از پیش نمایان می‌شود.

معاون رئیس جمهور  تصریح کرد: در مسائل و مبانی این حوزه ضروری است کار پژوهشی انجام شود و در رساندن، شیوه القاء و ابزار آن هنرمند باشیم تا جهان و نسل جدید بتواند به خوبی هدف و پیام را دریافت و با آن ارتباط برقرار کند.

خزعلی ادامه داد: در بخش بهره‌گیری از نخبگان در عرصه‌های مختلف و همه کسانی که در بخش زن و خانواده کار کردند، پوشش‌دهی مناسب داریم و از دیدگاه‌ها و پژوهش‌های جدید بهره می‌گیریم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به اینکه نیاز داریم وضعیت زن ایرانی را به جهان معرفی کنیم، خاطرنشان کرد: در بسیاری از مواضع مانند پرداخت حق‌الزحمه مساوی بین زن و مرد، وضعیت بهتری نسبت به متوسط جهانی داریم.

خزعلی تصریح کرد: در بسیاری از دیدارها در نیویورک وقتی با وزرای زن و امور اجتماعی سایر کشورها صحبت می‌شد، منزلت زن ایرانی را باور نمی‌کردند تا جایی که وزیر فنلاند می‌گفت ما هنوز نتوانستیم حقوق مساوی بین زن و مرد را در کشور خود برقرار کنیم.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه بیمه سلامت و بیمه ناباروری در هیچ کشوری مانند ایران پوشش‌دهی نمی‌شود، یادآور شد: زمانی که پوشش‌دهی بیمه سلامت روستاییان را به رئیس مجمع سازمان ملل اعلام کردم، به شعف آمده بود و در توییت خود این مطلب را عنوان کرد.

خزعلی اظهار داشت: مسئله سواد، پیشرفت‌های علمی، بهداشت، امید به زندگی زنان و… مسائلی است که ما به خوبی منتقل نکرده‌ایم؛ بنابراین یکی از وظایف ما این است که ضمن گفتمان‌سازی، عملکرد را بیان کنیم.

او در ادامه با بیان اینکه گاهی تعارض منافع باعث می‌شود جایگاه لازم به زنان داده نشود و گاهی اوقات این تعارض منافع باعث می‌شود آنگونه که باید حتی اسلام را معرفی نکنیم،‌ عنوان کرد: هیچ مذهبی مانند اسلام نتوانسته کرامت و جایگاه حقیقی زن را حفظ کند که متأسفانه این نقص را در رساندن صحیح گفتمان اسلام و انقلاب داریم.

تسنیم/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید