بازگشایی مدارس لزوما همراه با حضور دانش‌آموزان نیست

    کد خبر :729429

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک مدیران کل آموزش و پرورش و معاونین آموزش متوسطه استان‌ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری این جلسات تشریفاتی نیست، بلکه موضوعات این جلسات بسیار جدی است که استمرار پیدا خواهد کرد لذا اهداف مشترکی داریم که باید در مورد آن باهم صحبت کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در بحث بهره‌وری، تشخیص درست و درست عمل کردن، بسیار مهم است و در ارائه گزارش‌ها نباید بیش و پیش از آنچه در خصوص درست عمل کردن حرف بزنیم در مورد عملکرد خود سخن بگوییم.

وی ادامه داد: در پایان دوره تحصیلی، مدرکی که به دانش‌آموز می‌دهیم باید معرف ویژگی‌ها و نشانه مهارت‌های مختلف او باشد نه اینکه تنها مجوز ورودش به مراکز آموزش عالی باشد.

حاجی میرزایی بر تبیین درست ماموریت‌ها تاکید و عنوان کرد: چه بسیار مجموعه‌هایی که فعالیت‌های بسیاری انجام می‌دهند اما ارتباطی به ماموریت آنها ندارد و فلسفه انجامش، صرفا سابقه فعالیت‌ها در گذشته عنوان می‌شود.

وی اضافه کرد: هر مجموعه‌ای باید ابتدا، مقصد و هدف نهایی خود را مشخص کند تا در آن مسیر قدم بردارد زیرا مجموعه‌ای که اهداف خود را تعیین نکند تلاش‌هایش بیهوده خواهد بود و پیشرفتی درآن مجموعه حاصل نخواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: یکی از شاخص‌هایی که تعیین می‌کند عمل ما درست است یا خیر، پایبندی به ارزش‌هایی است که برای آن تلاش می‌کنیم بنابراین تعیین ارزش‌ها برای هر دستگاهی، امری ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: همه مفاهیم صرفه جویی و کنترل کیفیت، یعنی انجام امور با دقت بیشتر، منابع کمتر و با کیفیت بیشتر کار خود را انجام دهیم یکی از موارد مهم در اجرای درست برنامه‌ها، ارزشیابی از فعالیت‌هاست تا نقاط ضعف و قوت را مشخص کنیم و این موضوعات را سرلوحه برنامه‌های بعدی خود قرار دهیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مجموعه‌ای که نتواند بازخورد کارهایش را ارزیابی کند پیشرفت نمی‌کند، ارزشیابی درست آن است که به ما کمک می‌کند و منجر به اصلاح و پیشرفت امور می‌شود.

وی ادامه داد: ایجاد رشته‌های مبتنی بر بوم می‌تواند راهگشا باشد، ما مسئول تصمیم‌گیری هستیم نه مسئول تصمیم‌سازی، لذا باید روی مسائل محدودی تمرکز کنیم و با جدیت و حفظ اولویت، آنها را انجام دهیم.

به گزارش تسنیم، وزیر آموزش و پرورش با اشاره به پروژه مهر گفت: موضوع پروژه مهر را مدیران کل با جدیت و حساسیت دنبال کنند تا بازگشایی خوبی را در سال تحصیلی جدید شاهد باشیم البته منظور ما لزوما، بازگشایی همراه با حضور دانش آموزان نیست زیرا تصمیم در این خصوص به ستاد ملی مدیریت کرونا مربوط می‌شود اما در هر حال تلاش خواهیم کرد تا پروژه مهر خوبی را رقم بزنیم.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید