بارش باران در تهران/هشدار نارنجی برای گیلان و شمال غرب کشور

    کد خبر :1024619
بارش باران در تهران

امروز در تهران شاهد وزش باد، شدت گرفتن ابرها و احتمال بارش باران خواهیم بود. برای استان‌های گیلان و شمال غرب کشور نیز هشدار نارنجی صادر شده است.

کبری رفیعی کارشناس هواشناسی درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز – سه‌شنبه ۱۱ مهر- در مناطقی از استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، آذربایجان‌های شرقی و غربی، رگبار باران، رعدوبرق همراه با وزش باد شدید خواهد بود.

وی گفت: مناطقی از استان‌های کردستان، کرمانشاه، قزوین، زنجان و همدان نیز بارش‌های پراکنده خواهند داشت. فردا – چهارشنبه – ادامه بارش‌ها در آذربایجان‌های شرقی و غربی، گیلان، مازندران، غرب گلستان، کرمانشاه، ایلام، همدان و استان مرکزی ادامه پیدا می‌کند.

کارشناس هواشناسی افزود: فردا احتمال بارش تگرگ برای مناطقی از شمال غرب کشور وجود دارد؛ ضمن اینکه در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و ارتفاعات سمنان بارش خواهیم داشت. شدت بارش‌ها به استان‌های گیلان و شمال غرب کشور مربوط است و سازمان هواشناسی در این باره هشدار هواشناسی نارنجی را اعلام کرده است و هم‌وطنان به این مسئله باید توجه کنند؛ چرا که خطراتی را به همراه خواهد داشت.

رفیعی افزود: تا پنج‌شنبه بارش‌ها ادامه خواهد داشت اما روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه باتوجه‌به اینکه نفوذ جریان های خنک شمالی را بر روی سواحل داریم، نوار شمالی کشور کاهش دما را نیز تجربه خواهد کرد. امروز در غرب و بخش‌هایی از دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز و در سه روز پایانی هفته در غرب و بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و شرق کشور وزش باد، شدید خواهد بود که گاهی سبب خیزش گردوخاک می‌شود.

وی تصریح کرد: آب‌های خلیج‌فارس در پنج‌ روز آینده مواج خواهد شد و روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه آب‌های دریای خزر نیز همین شرایط را خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، رفیعی درباره وضعیت جوی استان تهران گفت: آسمان تهران، امروز قسمتی ابری است و وزش باد را دارد و در ساعات بعدازظهر افزایش ابر همراه با وزش باد شدید و احتمال بارش باران را شاهد خواهیم بود. بیشینه دمای استان تهران امروز ۲۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دما به ۱۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خواهد رسید. خنک‌ترین مراکز استان‌ مربوط به بجنورد و شهرکرد با کمینه دمای ۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و گرم‌ترین مرکز استان در روز گذشته اهواز با ۴۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید