جدیدترین اخبار
18 اردیبهشت 1400 ساعت 12:00 برگزیده کد خبر :808142
برای چاپ کلیک کنید
بازتاب ایران

اورشلیم پُست: قدرت هسته ای ایران برای صلح است / میدل‌ایست‌مانیتور: نزدیکی ایران و عربستان شکست اسرائیل است/ اسپوتنیک: نماینده یهودیان ایران خواهان مقابله با اسرائیل شد/ اوراسیاریویو: معلمی‌در ایران ناچیز انگاشته می‌شود

«بازتاب» سعادت شریفی پور – رسانه‌های معتبر خارجی در ساعات گذشته از تحولات و رویدادهای مرتبط با ایران غافل نبوده و مطالب قابل‌تأملی را پیرامون مسائل مرتبط با ایران به رشته تحریر درآوردند مثل روزنامه اورشلیم پُست، پایگاه خبری میدل‌ایست‌مانیتور، خبرگزاری اسپوتنیک و اندیشکده اوراسیاریویو تأکید بر موضوعاتی چون قدرت هسته ای ایران برای صلح است، نزدیکی ایران و عربستان شکست اسرائیل است، نماینده یهودیان ایران خواهان مقابله با اسرائیل شد، معلمی‌در ایران ناچیز انگاشته می‌شود، نوشتند.

در ادامه به‌اختصار به اهم مطالبی که در 24 ساعت گذشته در مورد ایران در رسانه‌های معتبر خارجی منتشرشده است، اشاره می‌کنیم.

اورشلیم پُست: قدرت هسته ای ایران برای صلح است

در روز قدرس سخنرانی‌ها و اعلام دیدگاه‌‌‌های زیادی صورت می‌گیرد، در این میان همواره ضد صهیونیست بودن فضای این روز بارزترین مقوله است و همین مسئله صحبت‌‌‌های سید حسن نصرالله را خاص می‌کند.

به همین علت روزنامه اورشلیم پُست به این صحبت‌ها پرداخته و نوشت: نصرالله: قدرت هسته ای ایران برای صلح اما کابوس برای اسرائیل است. رئیس حزب الله در روز قدس به اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره تهدیدهای قریب الوقوع ایران هشدار داد.

در ادامه نصرالله ادامه می‌دهد: مردم ایران اطمینان داشته باشند محور مقاومت همچنان پابرجا است و ایران همچنان قوی ترین و توانمندترین قسمت آن را تشکیل می‌دهد، با وجود 40 سال تلاش غرب، آمریکا و اسرائیل برای فروپاشی جمهوری اسلامی، همه تلاش‌ها برای این کار بی نتیجه بوده است.

در ادامه به نقل از وی آمده است: هیچ تهدید عملی برای جنگ علیه ایران وجود ندارد.

روز قدس

در پایان این روزنامه با نقل ادامه صحبت‌‌‌های سید حسن نصرالله از حرکت رو به جلوی ایران خبر می‌دهد و اشاره می‌کند به این که خداوند قول پیرزی داده است و اکنون نشانه هایی از آن را می‌بینیم.

میدل‌ایست‌مانیتور: نزدیکی ایران و عربستان شکست اسرائیل است

در هفته‌‌‌های جاری اخباری از گفتگوهای مکرر ایران و عربستان به میانجیگری عراق منتشر می‌شود، با توجه به رویکرد مثبت ولیعهد سعودی و ایران به گفتگو، امیدهایی برای تنش زدایی بین دو کشور وجود دارد.

پایگاه خبری میدل‌ایست‌مانیتور در این باره نوشت: نزدیکی ایران و عربستان نقض جدی در جبهه ضدایرانی اسرائیل است.

ادامه می‌دهد: یک مرکز تحقیقاتی اسرائیل تاکید کرده روابط ایران و عربستان به معنای نقض در جبهه ضدایرانی است که اسرائیل به دنبال تشکیل آن است.

همچنین افزوده است: جلسات گزارش شده در هفته اخیر بین ایران و عربستان یک تحول بزرگ در روابط دو کشور و بارزترین اتفاق بعد از قطع ارتباط در سال 2016 است.

مذاکرات ایران و عربستان

در پایان این پایگاه خبری به نقل از اندیشکده اسرائیلی نتیجه گرفته است که اگرچه دو کشور به یکدیگر نزدیک می‌شوند و اما دشمنی‌‌‌های ریشه دار ریاض و تهران اجازه تنش زدایی را به صورت کامل نمی‌دهد.

اسپوتنیک: نماینده یهودیان ایران خواهان مقابله با اسرائیل شد

نماینده یهودیان در مجلس شورای اسلامی‌ایران به مناسبت روز قدس صحبت هایی کرده است که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره نوشت: نماینده انحصاری یهودیان ایران از پیروان ادیان توحیدی در سراسر جهان خواست تا با اسرائیل مقابله کنند.

در ادامه آمده است: علی رغم روابط خصمانه میان تهران و تل‌آویو که از سال 1357 وجود دارد، ایران همچنان بزرگترین جامعه یهودیان خاورمیانه در خارج از اسرائیل را دارد.

همچنین افزوده است: این اقلیت در مجلس قانون گذاری ایران دارای کرسی هستند و علی‌رغم محدودیت‌‌‌های استفاده از الکل در ایران اقلیت‌‌‌های مذهبی در این باره نیز از آزادی هایی برخوردار هستند.

یهودیان ایران

در پایان این خبرگزاری اشاره می‌کند به این بخش از صحبت‌‌‌های وی که از همه پیروان ادیان توحیدی خواسته است با پیروی از پدرمعنوی خود آیت الله خامنه ای، از مستضعفان جهان حمایت و از استکبار جهانی که نماینده آن رژیم صهیونیستی اعلام نفرت کنند.

اوراسیاریویو: معلمی‌در ایران ناچیز انگاشته می‌شود

به بهانه روز معلم بسیاری از رسانه‌ها به این شغل و مشکلات مربوط به معلمان پرداخته اند.

از جمله این رسانه‌ها می‌توان به اندیشکده اوراسیاریویو اشاره کرد که در این باره نوشت: معلمی‌در ایران ناچیز انگاشته می‌شود.

ادامه می‌دهد: در حالی که معلمان در سراسر دنیا احترام خاصی در بین مردم و حتی دولت‌ها دارند و مسئولیت معلمین را حتی بیشتر از والدین می‌دانند اما در ایران توجه کافی به این قشر نمی‌شود.

همچنین افزوده است: معلمان از حقوق کافی برخوردار نیستند و معمولاً مستاجر هستند، همچنین به استخدام معلمان موقت نیز اشاره شده است.

معلم

در پایان این اندیشکده مدعی شده است که سیستم آموزشی ایران با کمبود 197000 معلم تمام وقت مواجه است و با استخدام 58000 نفر به عنوان معلم موقت که 6% آن‌ها بیمه هستند و 94% از بیمه محروم هستند سعی در مرتفع کردن نیاز نیروی انسانی خود دارد.

 

مطالب مرتبط

نیوزویک: ایران حق رای در سازمان ملل را به دست آورد/ پولیتیکو: سناتورها حق وتو توافق با ایران را می خواهند/ اوراسیاریویو: رئیس حماس به تهران سفر می کند/ اسپوتنیک: آمریکا نمی تواند علیه کشتی های ایرانی اقدام کند

نیوزویک: ایران حق رای در سازمان ملل را به دست آورد/ پولیتیکو: سناتورها حق وتو توافق با ایران را می‌خواهند/ اوراسیاریویو: رئیس حماس به تهران سفر می‌کند/ اسپوتنیک: آمریکا نمی‌تواند علیه کشتی‌‌‌های ایرانی اقدام کند

فارن‌پالیسی: آمریکا نمی تواند کشتی های ایرانی توقیف کند/ اسپوتنیک: آمریکا از همکاری ماهواره ای ایران و روسیه هراس دارد/ المانیتور: روحانی از پوتین تمجید کرد/ نیوزویک: تحریم سه مقام ایرانی توسط آمریکا لغو شد

فارن‌پالیسی: آمریکا نمی‌تواند کشتی‌‌‌های ایرانی توقیف کند/ اسپوتنیک: آمریکا از همکاری ماهواره ای ایران و روسیه هراس دارد/ المانیتور: روحانی از پوتین تمجید کرد/ نیوزویک: تحریم سه مقام ایرانی توسط آمریکا لغو شد

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد/ المانیتور: مذاکرات هسته ای ایران آخر این هفته از سرگرفته می شود/ اویل پرایس: توافق هسته ای به زودی اتفاق نخواهد افتاد/ اورشلیم پُست: زندانی سیاسی ایرانی درگذشت

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد/ المانیتور: مذاکرات هسته ای ایران آخر این هفته از سرگرفته می‌شود/ اویل پرایس: توافق هسته ای به زودی اتفاق نخواهد افتاد/ اورشلیم پُست: زندانی سیاسی ایرانی درگذشت

رویترز: قیمت نفت افزایش پیدا می کند/ دِ هیل: گنبد آهنین برای امنیت اسرائیل کافی نیست/ الجزیره: نامزدهای انتخابات به قالب مناظره ها انتقاد کردند/ المانیتور: توافق هسته ای قدم اول ایران است

رویترز: قیمت نفت افزایش پیدا می‌کند/ دِ هیل: گنبد آهنین برای امنیت اسرائیل کافی نیست/ الجزیره: نامزدهای انتخابات به قالب مناظره‌ها انتقاد کردند/ المانیتور: توافق هسته ای قدم اول ایران است

Ad

روی خط خبر

 • مشروح آخرین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
 • منع استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در ایتالیا
 • تعمیر لباسشویی ال جی و اسنوا در تهران را به کدام مجموعه بسپارم؟!
 • مهلت ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تمدید شد
 • مرگ 5 عضو خانواده در تصادف
 • تمام جزییات وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰
 • عربستان شرایط حج امسال را اعلام کرد
 • جایزه پولیتزر برای دختری که لحظه مرگ «جرج فلوید» را ثبت کرد
 • روزهای برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ تعیین شد
 • تعطیلی‌های ورزش ایران تا ۲۸ خرداد/ شدیدترین محدودیت‌ها در ۲۲۱ شهر
 • حمله وحشیانه زندانبانان صهیونیست به ده‌ها اسیر فلسطینی / فیلم
 • تیراندازی در تگزاس با دستکم ۱۲ زخمی
 • آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای کشور/ دُز دوم واکسن‌ها پایان هفته تزریق می‌شود
 • واکنش پنتاگون به ادعای همکاری ماهواره‌ای ایران و روسیه
 • تقریبا از موج چهارم کرونا خارج شده‌ایم/ این روزها زبان تشکر با لکنت عجین شده است
 • جدول خاموشی‌های احتمالی امروز تهران منتشر شد
 • قیمت روز خودرو در ۲۲ خرداد
 • قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
 • قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
 • ابراز امیدواری اولیانوف نسبت به دور ششم مذاکرات وین
 • ریزش مجدد بیت کوین؛ ارزهای دیجیتال ارزان شدند
 • به همراه داشتن شناسنامه و کدملی برای رای دهندگان ضروری است
 • کاهش نرخ رسمی‌۲۲ ارز در ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
 • واکنش پوتین به خبر فروش ماهواره روسی به ایران
 • تزریق واکسن کوو ایران برکت در مشهد آغاز شد
 • وام سهام عدالت چقدر است؟
 • تمام دانشجویان تا پایان پاییز واکسینه می‌شوند
 • مشکل حق رأی ایران در سازمان ملل برطرف شد
 • ایران کامبوج را گلباران کرد
 • همتی:کنکور را حذف می‌کنم/ آثار رابطه با کشورها باید در جیب مردم دیده شود
 • Ad