اهمیت تنظیم و متعادل ساختن سیستم عصبی

    کد خبر :915204

در شرایطی که بدن برای مدت طولانی تحت فشار و احساسات ناخوشایند باشد، به وضعیتی تحت عنوان “حالت بقا” می‌رسد که این بیشتر منجر به احساس خستگی در تمامی اوقات می‌شود. هن.گامیکه سیستم عصبی احساس کند از حالت تعادل خارج شده است، احتمال بروز بیماری‌های مرموز، مزمن و روانی نیز بیشتر می‌شود اما چگونه می‌توان این شرایط را متعادل ساخت

افزایش سطح ویتامین B: ویتامین B۱، B۶ و B۱۲ به ایجاد انتقال دهنده‌های عصبی مانند استیل کولین، سروتونین و نوراپی نفرین کمک می‌کند. این انتقال دهنده‌های عصبی نقش اساسی در تنظیم سیستم عصبی و عملکرد صحیح آن دارند.

قرار گرفتن در معرض سرما: آستانه تحمل بدن باید افزایش یابد. می‌توان یک ظرف بزرگ پر از آب یخ برداشت و دست خود را در آن قرار داد. همانطور که بدن در حال آرام شدن است، باید به آن اجازه داد این احساسات را درک کند. این کار به بالا بردن آستانه تحمل بدن کمک می‌کند.

نور خورشید صبحگاهی: قرار گرفتن در معرض نور خورشید صبحگاهی نقش کلیدی در تعادل مجدد ساعت زیستی دارد. همچنین به خواب خوب شبانه کمک می‌کند چرا که خواب، نقش بسیار مهمی در ترمیم و بهبود سیستم عصبی دارد.

حد و مرزها: کارشناسان بر نیاز به وجود مرز‌ها در روابط تاکید دارند. در مورد تنظیم و متعادل ساختن سیستم عصبی، اینطور گفته میشود که باید همیشه مرز‌های خاصی وجود داشته باشد. همچنین باید برای کلمات و موقعیت‌ها که باعث می‌شوند مجدد به حالت بقا بازگردیم، حد و مرز‌هایی قرار داد

صدآنلاین/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید