اندروید 13 سرعت گوشی ها را افزایش می دهد

    کد خبر :902694

کاربران اندروید طی سالیان اخیر از پیشرفت‌های متعددی در سیستم‌عامل موبایلی گیمینگ‌محور گوگل بهره‌مند شده‌اند. مشخصا اندروید 12 دارای ویژگی‌هایی نظیر ارائه یک گزینه به توسعه‌دهندگان بازی جهت اجرای حالات عملکردی مختلف نظیر نرخ نوسازی بالا، بهره‌وری انرژی یا کیفیت بالا است.

بازتاب –در این میان بازی‌هایی نظیر Asphalt 9 و Genshin Impact تنها عناوینی هستند که از این گزینه استفاده کرده‌اند. بعلاوه اندروید 12 به شرکت‌های تولیدکننده اسمارت‌فون اجازه داد تا ابزار Game Dashboard را به گجت‌های خود اضافه نمایند. داشبورد بازی در واقع یک منوی پاپ‌آپ است که احتمالا در حالت گیمینگ برخی گوشی‌ها می‌توان آن‌را مشاهده کرد. این منو یک روش سریع برای فعال و غیرفعال کردن تنظیمات ساده‌ای است که کاربران در زمان اجرای بازی‌ها احتمالا مایل به دسترسی به آنها هستند. ثبت تصاویر اسکرین‌شات، ضبط ویدیو و فعال‌سازی حالت عدم مزاحمت (do not disturb) از جمله این تنظیمات به‌شمار می‌روند.

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که گوگل سرگرم برنامه‌ریزی برای افزودن امکانات گیم‌محور بهینه‌سازی شده بیش‌تر به سیستم‌عامل اندروید 13 است. روش setGameState یکی از مهم‌ترین این امکانات به‌شمار می‌رود. بر اساس اعلام وبسایت Esper، پیاده‌سازی این روش به بازی‌ها امکان خواهد داد تا وضعیت فعلی خود را به اطلاع گوشی برسانند. هندست با اطلاع از وضعیت فعلی باتری در رابطه با توقف اجرای بازی یا ادامه آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

با این‌حال موضوع جالب‌تر اینکه به لطف وجود روش setGameState، بازی‌ها می‌توانند با اطلاعات مربوط به فرآیند بارگذاری نیز ارتباط برقرار نمایند. در ادامه هندست، مطابق با اطلاعات دریافتی عمل نموده و با استفاده از حالت جدید Game-Loading عملکرد CPU را ارتقاء خواهد داد. با این‌حال چنین قابلیتی حقیقتا جدید محسوب نمی‌شود؛ چرا که در حال حاضر بسیاری از تولیدکنندگان اسمارت‌فون به منظور ارتقاء توان پردازشی تراشه گوشی جهت ارتقاء عملکرد گیمینگ و زمان بارگذاری بازی‌ها از روش‌های اختصاصی خود بهره می‌گیرند. با این‌حال بومی‌سازی چنین قابلیتی در اندروید علاوه بر تسهیل امور احتمالا به افزایش بازدهی نیز کمک خواهد کرد؛ چرا که این روش یک ویژگی نرم‌افزاری ذاتی به‌شمار می‌رود.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که گوگل در صدد ارائه این قابلیت‌ها برای تمامی هندست‌هایی است که با سیستم‌عامل اندروید 13 یا نسخه‌های جدیدتر از آن روانه بازار می‌شوند. اگرچه این موضوع در رابطه با سایر دستگاه‌هایی که از اندروید 12 یا نسخه‌های قدیمی‌تر از آن به اندروید 13 ارتقاء پیدا می‌کنند؛ صادق نخواهد بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید