انتقاد کیهان از تلویزیون:ترویج فرقه‌های انحرافی از رسانه ملی در روز اربعین

    کد خبر :752288

کیهان نوشت:روز پنجشنبه مصادف با اربعین حسینی ، فیلم «آسمان محبوب» ساخته داریوش مهرجویی و محصول سیما فیلم از شبکه پنج سیما پخش شد. این فیلم که در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر در بهمن 1389 به نمایش درآمده بود، در همان جشنواره نامزد دریافت 9 سیمرغ بلورین و برنده دو جایزه ویژه هیئت داوران و بهترین بازیگر مرد شد.

فیلم یاد شده نه در دولت دهم و نه در دولت یازدهم موفق به دریافت پروانه نمایش نشد. چراکه به وضوح تبلیغ و ترویج عرفان‌های جعلی و فرقه‌های انحرافی به خصوص فرقه دراویش گنابادی به شمار آمد و حتی عنوان فیلم ملهم از عنوان یکی از سرکرده‌های این فرقه موسوم به محبوب علیشاه بود.
متاسفانه برای تهیه چنین فیلمی، از بودجه بیت‌المال هزینه شد. در حالی که مهرجویی پیش از این نیز تفکرات شبه عرفانی خود را در فیلم‌هایی همچون «هامون» «نارنجی‌پوش» بروز داده و بعد هم در آثار دیگرش مانند «چه خوبه برگشتی» و… تکرار کرد.
پس از گذشت 10 سال از ساخت فیلم یاد شده که احتمالا تهیه کنندگان فیلم نیز به‌اشتباه خود در عدم امانتداری بیت‌المال و هزینه آن برای تفکرات خرافی و انحرافی پی بردند. شبکه پنج سیما در روز اربعین حسینی، فیلم یاد شده را به نمایش درمی‌آورد. فیلمی که نمایش آن، به نوعی اشاعه تفکرات شرک‌آمیز و انحرافی عرفان‌های دروغین است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید