امضا قرارداد ۴.۵ میلیارد دلاری در دولت سیزدهم برای توسعه ۷ میدان نفتی و گازی

    کد خبر :888347
امضا قرارداد ۴.۵ میلیارد دلاری در دولت سیزدهم برای توسعه ۷ میدان نفتی و گازی

«علی فروزنده» با بیان اینکه وزارت نفت دو هفته گذشته روزهای پرکار و پرفشاری را پشت‌سر گذاشته است، افزود: در هفته گذشته با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح و آغاز به‌کار پروژه‌های مختلف در حوزه‌های گازرسانی و انتقال گاز و پتروشیمی با ارزش ۴۰ هزار میلیارد تومان را داشتیم. از این مقدار ۱۶ هزار میلیارد تومان برای افتتاح پروژه‌ها و ۲۴ هزار میلیارد تومان برای آغاز به کار پروژه‌های جدید بود.

وی با اشاره به بهره‌مندی ۳۱ استان کشور از مواهب پروژه‌های گازرسانی گفت: یکی از نخستین سفرهای استانی رئیس‌جمهوری به استان خراسان جنوبی انجام و مصوب شد به ۱۶۹ روستای استان گازرسانی شود که با تلاش شبانه‌روزی همکاران این استان، به جای یک تا دو سال، ظرف پنج‌ماه این هدف محقق شد و توانستیم با حضور رئیس‌جمهوری از این پروژه‌ها بهره‌برداری کنیم.

فروزنده ادامه داد: پروژه‌های گازرسانی تقریبا در دو سال آینده به طور کامل به بهره‌برداری و اتمام می‌رسند و جایی در کشور باقی نخواهد ماند که به گاز دسترسی نداشته باشد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت با اشاره به برگزاری نمایشگاه ایران‌پلاست اظهار کرد: این نمایشگاه با دو برابر ظرفیت پارسال و با استقبال گسترده شرکت‌های داخلی و بازدید کنندگان خارجی برگزار شد و شماری از سفرای کشورهای خارجی، تجار و صنعت‌گران خارجی در این نمایشگاه برای مبادله با همتایان ایرانی خود حضور پیدا کردند.

فروزنده تصریح کرد: این نمایشگاه در شرایط تحریمی کشور نشان داد صنایع پایین‌دستی نفت بسیار رونق دارند و آماده جهش و همکاری‌های بین‌المللی نیز هستند که بی‌شک برای کشور مزایای بسیار زیاد و فراوانی خواهند داشت.

به گزارش ایرنا، وی به برنامه‌های وزارت نفت برای بخش‌های بالادست و پایین‌دست اشاره کرد و گفت: از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تاکنون قرارداد توسعه هفت میدان نفتی و گازی با شرکت‌های معتبر داخلی و خارجی به ارزش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار امضا شده، همزمان برای توسعه بخش پایین‌دست تلاش بسیار زیادی انجام شده است که از مسیر احداث پتروپالایشگاه‌های جدید مانع‌زدایی شود تا این پتروپالایشگاه‌ها آغاز به جذب سرمایه کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید