اقدام عجیب اداره برق برای صرفه جویی در مصرف/ تصاویر

    کد خبر :868080

«بازتاب»؛ در چند روز اخیر شرکت توزیع نیروی برق تهران در حرکتی عجیب اقدام به خاموش کردن یکی در میان سامانه های روشنایی سطح معابر شهر می کند.

تکسنین این شرکت در پاسخ به سئوال مخاطب بازتاب به چرایی این اقدام، علت آن را دستور اکید مدیران بالادستی شرکت برق اعلام کرد.

وی گفت: به علت کمبود برق در زمستان امسال، بنا داریم بخشی از لامپ های معابر شهر را غیر فعال کنیم.

این اقدام شرکت توزیع نیروی برق در حالی است که سال گذشته اعتراضات فراوانی نسبت به خاموشی معابر و خیابان های شهر تهران شد به طوریکه فروردین امسال رییس پلیس راهور تهران، دلیل اصلی جان باختن 26 نفر از هموطنان در تصادفات در بهمن ماه سال گذشته را خاموشی معابر تهران اعلام کرده و گفت: پس از اینکه روشنایی‌ها افزایش یافت، شاهد کاهش جان‌باختگان عابران‌پیاده بودیم.

مشکل کمبود برق و خاموشی های مکرر در کشورمان در دو سال اخیر نگرانی های زیادی را به دنبال داشت و به عقیده کارشناسان صنعت برق، این مشکل در کشور موقتی و فصلی نیست و زمستان امسال هم ادامه خواهد داشت، در این فصل به دلیل عدم تامین سوخت مورد نیاز نیروگاه ها و کاهش ظرفیت تولید، خاموشی ها مجددا در انتظار مردم و صنعت کشور خواهد بود.

اواخر آبان ماه نیز علی کلاهی، رییس کمیسیون صنایع اتاق ایران در توییتی هشدار داده بود که تنها ۱۰ روز ذخیره مازوت در نیروگاه‌ها داریم و در زمستان هم با مشکل کمبود برق مواجه می‌شویم.

این فعال صنعت برق نوشت: برای اولین بار پس از پایان جنگ شاهد خاموشی در زمستان خواهیم بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید