اعضای شورای شهر اعتراض فرمانداری به بودجه شهرداری را وارد ندانستند

    کد خبر :670947

اعضای شواری اسلامی شهر تهران اعتراض فرمانداری به مصوبه تعیین اولویت‌ها و الزام بودجه ۹۹ شهرداری تهران را وارد ندانستند.

 

صبح امروز بررسی اعتراض فرمانداری به مصوبه شورا در خصوص تعیین سیاست و الزامات بودجه ۹۹ روی میز بررسی قرار گرفت و مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه شورای شهر در تشریح این مصوبه گفت: فرماندار تهران به مصوبه شورا در خصوص تعیین سیاست و الزامات بودجه ۹۹ سه ایراد گرفته و عنوان کرده است که شورای شهر با این مصوبه به حوزه اجرا وارد شده و این درحالی است که این مصوبه با دستور العمل تدوین بودجه ابلاغی از سوی وزارت کشور مغایرت دارد و همچنین اعلام کرده این سیاست‌ها مغایر با بودجه ۹۹ است.

 

وی با بیان این که این سیاست‌ها و الزامات ۱۳ سال پیش مورد توجه اعضای شواری اسلامی شهر قرار گرفت به گونه‌ای که شورا از آن سال همیشه این مصوبه تعیین سیاست‌ها را به تصویب می‌رسانده و فرمانداری هم هیچ وقت ایرادی به این مسئله نگرفته است ادامه داد: سال گذشته شورای شهر سیاست‌ها والزامات بودجه ۹۸ را تصویب کرد و حتی سال گذشته این سیاست‌ها و الزامات مورد اعتراض فرمانداری قرار نگرفت و اگر ایرادی در این زمینه وجود دارد چرا سالهای گذشته این ایراد گرفته نشده و بر همین اساس نظر کمیسیون تخصصی این است که اعضای شورا همچنان به این مصوبه اصرار کنند.

 

در ادامه محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی در مخالفت با نظر کمیسیون اظهار کرد: فرماندار بدون طرح این موضوع در هیات تطبیق این نظرات را ارسال کرده است به گونه‌ای که میرلوحی عضو شورا که در این هیات عضویت دارد این موضوع را نمی دانست و جلسه‌ای تشکیل نشده و در این رابطه جلسه‌ای تشکیل ندادند که به نظر می‌رسد رئیس شورا باید به هیات تطبیق تذکر دهد.

 

وی افزود: اما این بار هیات تطبیق درست تشخیص داده است چرا که اعضای شورا در ۴ جلسه اولویت‌های بودجه را تدوین کردند و این مصوبه از دایره سیاست گذاری خارج کرده چرا که شهرداری باید سیاست‌های ما در بودجه نویسی را تعیین کند و بعضا دیده شد که این سیاست گذاری نبوده بلکه تعیین تکلیف جزئیات بوده است.

 

در ادامه رسولی با اشاره به این که من به نحوه اداره صحن انتقاد دارم، فرهادی فرماندار تهران اعتراض خود را از موضع جایگاه اداری به شورا فرستاده است و بر همین اساس این نامه اساسا قابل طرح در شورا نیست گفت: چرا که فرم ارسالش درست نیست و بهتر است هیات رئیسه اجازه ندهند که شورا تبدیل به یکی از بخش‌های فرمانداری شود تا این گونه مکاتبه نکند.

 

در واکنش به این سخنان رسولی، هاشمی گفت: در این مدت فرمانداری به این شکل و مدل نامه‌هایش را ارسال می‌کرده و شما هم باید حواستان را جمع می کردید چرا که فرمانداری همیشه در این قالب نامه‌ها را ارسال می‌کند.

 

به گزارش ایسنا ،در ادامه آروین عضو هیات رئیسه شورا در موافقت نظر کمیسیون برنامه و بودجه گفت: آیا کل مصوبه شورا دخالت در اجراست؟ اگر این طور است پس فصل اول که تعاریف و معانی است نیز دخالت در اجرا است؟ فرماندار در نامه‌اش ایرادهایی به مصوبه شورا گرفته اما دقیقا مشخص نکرده که به کدام بند این سیاست‌ها انتقاد دارد؟ و این در حالی است که این سیاست‌ها عینا به مانند سال گذشته است و به نظرم ایرادشان وارد نیست.

 

به گزارش ایسنا، اعضای شواری اسلامی شهر تهران نهایتا به نظر کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر اصرار به مصوبه‌شان در خصوص تعیین سیاست‌ها و اولویت‌های بودجه ۹۹ تاکید کردند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید