اعتراض مسالمت آمیز دانشجویان دانشگاه تبریز

    کد خبر :944162
دانشگاه تبریز

امروز شنبه دانشگاه تبریز با تجمع مسالمت دانشجویان معترض همراه بود. حضور مسوولان دانشگاه و گفت و گوی پلیس اعتراض دانشجویان را پایان داد.

به گزارش همشهری آنلاین، تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز به بهانه درگذشت مهسا امینی امروز از ساعت ۱۲ بعد از ظهر در مقابل سلف دانشگاه شروع شد.

در ابتدای این تجمع، میکروفون و تجهیزات صوتی توسط دانشجویان بسیج دانشجویی در اختیار معترضین قرار گرفت تا با استفاده از تربیون آزاد و به صورت گفتمانی و مسالمت‌آمیز سخنان خود را مطرح کنند.

در این تجمع، دو نفر از معاونان دانشگاه تبریز نیز در جمع دانشجویان حاضر شده و آماده پاسخگویی به اعتراض دانشجویان شدند.

رئیس دانشگاه تبریز نیز در میان دانشجویان حاضر شد و با آنها سخن گفت.در حدود ساعت ۱۶ جمعیت دانشجویان معترض به حدود یک سوم کاهش یافته بود. دانشجویان از درب دانشگاه به سمت خیابان حرکت کردند. پلیس از دانشجویان خواست تجمع خود را داخل دانشگاه ادامه دهند.

نصرالله زاده رئیس دانشگاه خطاب به دانشجویان گفت: داخل محیط دانشگاه بنده موظف به تامین امنیت شما هستم، اما بیرون از محیط دانشگاه کمکی از بنده ساخته نیست. تعدادی از دانشجویان پس از صحبت‌های رئیس دانشگاه از جمعیت جدا شدند. رفتار تحریک آمیز برخی از لیدرها هشدار عوامل انتظامی را به همراه داشت.

فرمانده میدان پلیس نیز در سخنانی به عموم دانشجویان با لحن محترمانه و شایسته فضای دانشجویی خواستار پراکنده شدن جمع و جدا شدن دانشجویان از صفوف اغتشاش‌گران شدند؛ تعداد قابل توجهی از دانشجویان نیز صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کرده و به اعتراضات پایان دادند.

 تجمع اعتراضی مسالمت آمیز دانشجویان دانشگاه تبریز با حضور و سخنرانی مسوولان این مرکز دانشگاهی و مدیریت پلیس پراکنده شد.

تجمع بعد از ظهر امروز شنبه جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز از مقابل غذاخوری این دانشگاه آغاز شد و با اقدام بسیج دانشجویی در تامین تجهیزات صوتی و میکروفون به تریبون آزادی برای اظهارات آنان تبدیل شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید