اعتبار ویژه برای ایجاد شهرک ضایعات در نظر گرفته شود

    کد خبر :881959
اعتبار ویژه برای ایجاد شهرک ضایعات در نظر گرفته شود

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری با اشاره به پیگیری های ویژه برای ایجاد شهرک ضایعات در شهر، از اولویت های این کمیسیون در دوره ششم شورای اسلامی شهر یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن ابوترابی جلسه کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری اظهار داشت: فعالیت‌های اولویت دار کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری، در دو بحث کلان و خرد در شورای اسلامی شهر یزد دنبال می شود.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری در بحث فعالیت های کلان مواردی از قبیل پیگیری و تخصیص زمین شهرک ضایعات و پسماند خشک یزد و انتقال اصناف فعال در این حوزه در سطح شهر به شهرک مذکور و ساماندهی مراکز را در اولویت پیگیری های ویژه خود دارد، گفت: تدوین و پیگیری اجرای طرح جامع صیانت از باغ ها و فضای سبز شهری و ساماندهی وضعیت پساب یزد از دیگر موضوعاتی است که در این کمیسیون بصورت ویژه پیگیری خواهد شد.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری از پیگیری های این کمیسیون در زمینه توسعه فضاهای تفرجگاهی شهری و مجموعه های رفاهی در سطح شهر خبر داد و افزود: استفاده از ظرفیت خیرین شهرساز و مشمولان اصیل یزدی در این حوزه، از دیگر برنامه های کمیسیون خدمات خواهد بود.

وی، نظارت بر تدوین نهایی طرح جامع مدیریت پسماند منطقه ای شهر یزد و عملیاتی شدن آن و پیگیری اجرای طرح جامع پدافند غیر عامل شهر یزد را از دیگر فعالیت های مورد پیگیری در این کمیسیون دانست.

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری در ادامه با اشاره به پیگیری های فعالیت های خرد در این کمیسیون گفت: از جمله موارد مطرح شده در فعالیت های خرد می توان به اصلاح گونه های درخت مورد استفاده در فضای سبز و معابر یزد، ایجاد بوستان ویژه ای در محل فرودگاه قدیم یزد، ایجاد بوستان در زمین های ۱۲ هکتاری ستاد بحران(انتهای اسکان)، احداث یک تفرجگاه بزرگ حاوی یک یا چند شهربازی مجهز و پیشرفته و احداث یک پردیس تفریحی، آموزشی، ورزشی و تجاری بزرگ ویژه بانوان اشاره کرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید