ارائه فقط سه ماه خدمت بستری به افراد مجول الهویه

    کد خبر :656560
ارائه فقط سه ماه خدمت بستری به افراد مجول الهویه

رئیس هیئت مدیره انجمن عالی مراکز غیر دولتی توانبخشی معلولان گفت: افراد مجهول الهویه به دلیل نداشتن کد ملی، دفترچه بیمه ندارند و فقط سه ماه می توانند از خدمات بستری استفاده کنند.

 

مجید بهروزی نیا به موضوع افراد مجهول الهویه درمراکز نگهداری شبانه روزی اشاره کرد و گفت: در بخش مجهول الهویه ها یارانه کمی بیش از ظرفیت پرداخت می شود که در سال جاری پرداخت ها نیز متمرکز انجام شده است.

 

وی گفت: درخواست ما این است افراد مجهول الهویه تحت پوشش خدمات درمانی قرار گیرند چرا که عنوان می شود به دلیل اینکه کدملی ندارند نمی توانند دارای دفترچه بیمه باشند.

 

وی به توافق نامه با بیمه سلامت اشاره و تاکید کرد: براساس توافق نامه ای که بین بیمه سلامت و سازمان بهزیستی منعقد شد امکان سه ماه خدمت بستری به مجهول الهویه ها در قبال ساختن کد ساختگی فراهم شده است اما بیش از این میزان امکان ارائه خدمات درمانی وجود ندارد و ما می خواهیم به افراد مجهول الهویه برای پوشش صد درصدی دفترچه خاص داده شود.

 

بهروزی نیا در مورد ارائه خدمات و مراقبت از معلولان در منزل، اظهار داشت: یکی از درخواست های خانواده معلولان این است که فرانشیز خدمات درمانی در بخش بستری از ۱۰ درصد به صفر و در بخش سرپایی از ۳۰ به ۱۰ درصد برسد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید