ادعاهای آمریکا و آلمان درباره مذاکرات وین

    کد خبر :881448
ادعاهای آمریکا و آلمان درباره مذاکرات وین

وزیران خارجه آلمان و آمریکا در نشستی خبری ضمن به‌کارگیری مجدد تاکتیک ضرب‌الاجل برای فشار بر تیم مذاکره‌کننده ایران، ادعاهایی درباره مذاکرات وین مطرح کردند.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا که به آلمان سفر کرده است در نشست خبری مشترک با «آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان گفت: همراه انگلیس، فرانسه، آلمان و «جوسب بورل» نماینده اتحادیه اروپا درباره مذاکرات جاری با ایران و بازگشت مشترک به اجرای برجام گفت‌وگو کردیم.

وی مدعی شد: ما در زمانی حساس و تعیین‌کننده قرار داریم، می‌توانیم این مذاکرات را به یک نتیجه خوب برسانیم و نگرانی‌های اصلی همه طرف‌ها را برطرف کنیم، اما زمان رو به اتمام است.

بلینکن در ادامه ادعاهای خود گفت: اگر ظرف چند هفته آینده به توافق نرسیم پیشرفت‌های برنامه هسته‌ای ایران که پس از خروج آمریکا از برجام از سر گرفته شد، بازگشت به برجام را غیرممکن خواهد کرد.

وزیر خارجه آمریکا افزود: هفته‌های اخیر پیشرفت‌هایی نسبی در مذاکرات وین حاصل شده است اما در جایی که باید باشیم قرار نداریم و اگر خیلی زود به این نقطه نرسیم، مجبور به تغییر مسیر خواهیم شد.

وزیر خارجه آلمان نیز در این نشست خبری مدعی شد که مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران به مرحله تعیین‌کننده نرسیده است.

وی در عین حال مدعی شد که مذاکرات وین به مرحله‌ای سرنوشت‌ساز رسیده است.

به گزارش تسنیم، وزیر خارجه آلمان گفت: هدف ما حفظ توافق هسته‌ای است و این‌که مطمئن شویم ایران ظرفیت غنی‌سازی خود را افزایش نخواهد داد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید