اختصاص ۱۰۰میلیارد تومانی آموزش و پرورش برای تهیه مواد ضد عفونی‌کننده

  • اجتماعی
  • دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲
    کد خبر :713742
اختصاص ۱۰۰میلیارد تومانی آموزش و پرورش برای تهیه مواد ضد عفونی‌کننده

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، مهرزاد حمیدی در نشست تخصصی دفتر سلامت این وزارتخانه به عملکرد دبیرخانه کمیته آموزش‌وپرورش در مدیریت کرونا اشاره کرد و اظهار داشت:‌ در راستای سلامت دانش‌آموزان، نقش آموزش سلامت در پلت فرم شبکه شاد، پیگیری سلامت کارکنان، پویش‌های بهداشتی سفیران سلامت در ایام عید و هفته سلامت، رصد و هدایت استان‌ها در سامانه نظارت و اختصاص بودجه ۱۰۰ میلیاردی برای تهیه مواد ضدعفونی‌کننده، شوینده‌ها و صابون مایع از اقدامات مهم این وزارتخانه است.

وی تأکید کرد که این ظرفیت نشان داد در تهدید کرونا می‌توان فرصتی برای تحول آموزش سلامت دانش‌آموزان و به دست آوردن مطالبات حوزه آموزش سلامت دانش‌آموزان و پیگیری در مراجع تخصصی باشد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: با استفاده از ظرفیت‌های مدیریتی و اجرایی دفتر سلامت در این بستر، به مطالعات و مطالبات کارشناسی پرداخته شدتا پیگیری‌های قانونی و حقوقی مؤثر و اثربخشی را منتج شود.

به گزارش ایرنا،در ادامه این نشست کارشناسان حوزه سلامت نیز به ارائه نظرات پرداختند و مواضع موجود و دغدغه‌های حوزه برنامه‌های سلامت مدارس و نیروهای تخصصی بهداشت را مطرح کردند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید