ابوالفضل زارع نایب‌قهرمان جهان

  • ورزشی
  • پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲ ۱۳:۵۷
    کد خبر :1034865
ابوالفضل زارع نایب‌قهرمان جهان

ابوالفضل زارع در دوضرب هم عملکرد درخشانی داشت و پس از مهار وزنه‌های ۱۹۵ و ۱۹۹ کیلوگرم، با رسیدن به حدنصاب ۳۶۵ کیلوگرم دو مدال نقره ارزشمند دیگر به دست آورد و نایب قهرمان جهان شد.
ابوالفضل زارع ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران در دسته ۱۰۲ کیلوگرم، با کسب سه مدال نقره نایب‌قهرمان جهان شد.

در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری جوانان جهان به میزبانی مکزیک، ابوالفضل زارع ملی‌پوش وزنه‌برداری ایران در دسته ۱۰۲ کیلوگرم امشب روی تخته رفت. او با مهار وزنه‌های ۱۶۶ کیلوگرم در یکضرب و ۱۹۹ کیلوگرم در دوضرب با حدنصاب ۳۶۵ کیلوگرم، بعد از گاریک کاراپتیان، وزنه‌بردار عنوان دار ارمنستانی و رکورددار جهان، روی سکوی نایب قهرمانی جهان ایستاد و ۳ مدال نقره ارزشمند را از آن خود کرد.

زارع که تنها ۱۷ سال سن دارد و در رده نوجوانان وزنه می‌زند، در یکضرب وزنه‌های ۱۵۶، ۱۶۲ و ۱۶۶ کیلوگرم را بالای سر برد و صاحب گردن آویز نقره شد.

او در دوضرب هم عملکرد درخشانی داشت و پس از مهار وزنه‌های ۱۹۵ و ۱۹۹ کیلوگرم، با رسیدن به حدنصاب ۳۶۵ کیلوگرم دو مدال نقره ارزشمند دیگر به دست آورد و نایب قهرمان جهان شد.

زارع مرداد ماه امسال در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا با حدنصاب ۳۴۸ کیلوگرم قهرمان نوجوانان آسیا و نایب قهرمان جوانان آسیا شده بود اما به فاصله کمتر از ۴ ماه ۱۷ کیلوگرم افزایش رکورد داشت و موفق شد نایب قهرمان جوانان جهان شود.

به گزارش مهر، در دسته ۱۰۲ کیلوگرم کاراپتیان از ارمنستان با رکورد مجموع ۳۷۸ کیلوگرم قهرمان جهان شد و نماینده گرجستان با رکورد ۳۵۸ کیلوگرم بعد از ابوالفضل زارع سوم شد.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید