ابهام در اجرای طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق

    کد خبر :681525

سعید قدیری دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک از توقف «طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق» خبر داده است.

وی در این رابطه گفت که اولین گام این طرح در بهمن ماه سال 97 اجرا شد اما از آبان ماه امسال و همزمان با شب عید و شروع واردات با رویه مسافری از مناطق آزاد این طرح متوقف شده است.

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک بیان داشت: متوقف شدن طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق در حالی اتفاق افتاده که انبارهای تولید‌کنندگان مملو از پوشاک آماده فروش و بدون خریدار است.

* آغاز دوباره واردات پوشاک قاچاق از مناطق آزاد

گفتنی است مجتبی درودیان رئیس سابق اتحادیه پیراهن دوزان و پیراهن فروشان تهران هم با تاکید بر ادامه واردات پوشاک قاچاق گفت: اگرچه واردات پوشاک قاچاق کم شده است اما در مواردی هنوز واردات انجام می‌شود.

دروردیان افزود: : ما در تولید پوشاک زمستانی ضعیف هستیم بنابراین امسال عرضه پوشاک قاچاق زمستانی با توجه به تقاضا در بازار کاملا مشهود بود.

وی همچنین به ورود پوشاک قاچاق از مناطق آزاد اشاره کرد همان مساله‌ای که دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک به آن اشاره کرد داشت و گفت: یکی از راه‌های واردات پوشاک قاچاق مناطق آزاد است و اگرچه روند واردات پوشاک قاچاق پس از گران شدن ارز از این مناطق به سرزمین اصلی کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته بود اما در حال حاضر دوباره شاهد واردات از این طریق هستیم.

* روال اجرای طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق ادامه دارد

به گزارش فارس ،علیرغم اینکه دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک به توقف اجرای طرح مبارز با پوشاک قاچاق تاکید و به آن انتقاد دارد اما علی اسفنانی مدیرکل تعزیرات حکومت استان تهران در گفت‌وگویی اعلام کرد که سازمان تعزیرات حکومتی روال خود را در رابطه با «طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق» ادامه می‌هد.

اسفنانی بیان داشت: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان یک مرجع شبه قضایی به پرونده‌های قاچاق کالا و پوشاک رسیدگی می‌کند و در هر جا که به ما اعلام شود که کالای قاچاق عرضه می‌شود به آن مکان‌ها مراجعه و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم و روال قانونی را در رابطه با برخورد با عرضه‌کنندگان کالای قاچاق اجرا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اجرا طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق که از سال گذشته آغاز شده همچنان هم ادامه دارد گفت: حتی سال گذشته برخی صنوف به دلیل همزمانی اجرای این طرح با ماه‌های پایانی سال معتقدند بودند که اجرای طرح به تعویق بیفتد که این موضوع مورد تایید واقع نشد و با اجرای طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق حدود 120 فروشگاه و پاساژ عرضه کننده کالای قاچاق مورد بررسی قرار گرفت و این بررسی‌ها در نهایت منجر به تشکیل پرونده و صدور حکم شد.

گفتنی است: طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق از اول دی ماه سال 1397 به اجرا درآمد، با آغاز این طرح مقرر شد تا برندهای عرضه پوشاک قاچاق که بعد از دستورالعمل 7 مرداد 95 اقدام به ثبت نمایندگی و اخذ گواهی از امور بازرگانان وزارت صنعت نکرده‌اند، با آنها برخورد شود.

بعد از انجام بررسی‌‌های لازم توسط ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز طرح از اول دی ماه سال گذشته به اجرا در آمد و در گام اول 110 فروشگاهی که نمایندگی خود را ثبت نکرده بودند و کالای شناسنه‌دار عرضه نمی‌کردند، شناسایی شدند و برخوردهای قانونی با آنها انجام شد اما به گفته سعید قدیری دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک «طرح مبارزه با برندهای محرز پوشاک قاچاق» از اول آبان ماه 98 متوقف شده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید