آیفون 15 اپل دارای سیستم دوربین بهبودیافته

    کد خبر :902484

منابع مطلع در صنعت تولید گوشی موبایل می گویند اپل با یک تولید کننده بزرگ کره ای لرزش گیر اپتیکال و فوکوس خودکار قراردادی را منعقد کرده است که ظاهراً با آیفون 15 بی ارتباط نیست.

بازتاب –دوربین گوشی های هوشمند برای انجام فوکوس خودکار یا خنثی سازی لرزش به قطعات ویژه ای نیاز دارند که عمدتاً از طریق الکترومغناطیس و با انجام حرکات بسیار ظریف و دقیق کار می کنند. Jahwa یکی از سازندگان کره ای این قطعات است که سال میلادی گذشته اپل از آن بازدید کرد و گفته می شود این کمپانی بیش از 155 میلیون دلار بر روی احداث سایت های تولید جدید سرمایه گذاری کرده است.

از آنجایی که سرمایه گذاری 155 میلیون دلاری بر روی گسترش ظرفیت تولید بسیار هنگفت است، ناظران می گویند احتمالاً در پاسخ به تقاضای اپل برای راه اندازی خطوط تولید اختصاصی برای این کمپانی آمریکایی است. می دانیم Jahwa برای سامسونگ هم ماژول لرزش گیر اپتیکال (OIS) هم تولید می کند.

طبق همین شنیده ها Jahwa برای دوربین تله فوتو گوشی های آیفون قطعات می سازد که ظاهراً برای استفاده در سری آیفون 15 آماده خواهد بود. از آنجایی که اپل تمایلی برای استفاده از دوربین پریسکوپی در گوشی های خود نشان نداده است، ممکن است به دنبال بکارگیری یک قابلیت زوم پیشرفته تر یا دست کم متفاوت از گوشی های اندرویدی باشد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید