آواربرداری متروپل دو ماه زمان می برد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران، در نشست امروز شورای شهر گفت: فعلاً در متروپل آبادان جستجوی مفقودین برای ما مهم است. آواربرداری کامل شاید دو ماه طول بکشد اما فکر می‌کنم ۵ تا ۶ روز آینده عملیات جستجو برای اجساد تکمیل شود.

به نقل از روابط عمومی شورای شهر؛ قدرت الله محمدی، در مورد امکانات آتش‌نشانی آبادان گفت: امکانات آتش‌نشانی آبادان محدود نبود و علت طولانی شدن آواربرداری این است که بخشی از آن ساختمان فرورنریخته و هر لحظه امکان دارد سازه‌ باقیمانده ریزش کند.

او در ادامه توضیح داد: نیروهای امدادیار و مردمی که بیش از سیصد نفر است در آن محدوده کار می کنند، اگر قسمت دیگر سازه بریزد این بار خسارت سنگین‌تری به بار می‌آورد. به همین دلیل ما با دقت و حساسیت بیشتری کار می‎ کنیم و مسائل ایمنی را لحاظ کردیم تا پایداری سازه را انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران تصریح کرد: از سوی دیگر حجم مصالح ساختمانی وحشتناک است. از طرف دیگر چون اجساد آن زیر هستند، ما باید دقت کنیم، اگر اینگونه نبود به کار سرعت می‌دادیم. باید با ظرافت خاصی اجساد جان باختگان را بیرون بکشیم.

محمدی گفت: فعلاً در متروپل آبادان جستجوی مفقودین برای ما مهم است. آواربرداری کامل شاید دو ماه طول بکشد. فکر می‌کنم ۵ الی ۶ روز دیگر عملیات جستجو برای اجساد به طول بینجامد.

او در ادامه بیان کرد: احتمال آتش سوزی در آن منطقه وجود ندارد. چون هنوز کاربری متروپل تکمیل نشده بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در مورد رسیدگی به شرایط ۱۲۹ ساختمان ناایمن تهران گفت: اخطارها را به ۱۲۹ نفر ابلاغ کتبی کرده‌ایم. ۶ ماه هم به آنها فرصت داده شده است.

وی افزود: اگر در مدت معلوم اقدام نکنند به سمت قوه قضاییه می ‎رویم و اقدام قضایی خودمان را انجام می‌دهیم. دستگاه قضایی نیز باید به مراکز ذی‌ربط دستور دهد، حکم صادر کنند تا این ساختمان تخلیه شود.

گفتنی است، برج متروپل آبادان دوشنبه ۲ خرداد 1401 فروریخت و تا به امروز اجساد ۲۹ نفر پیدا شده است. خانواده های 38 تن نیز اعلام مفقودی کرده اند و  آواربرداری برای پیدا کردن اجساد در ویرانه متروپل آبادان همچنان ادامه دارد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید