آنتونی بلینکن: تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال می‌کنیم

    کد خبر :951221
آنتونی بلینکن: تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال می‌کنیم

وزیر خارجه آمریکا با تکرار ادعاها در خصوص ارسال پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین، از تصمیم برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران خبر داد.

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا با تکرار ادعاها در خصوص ارسال پهپادهای ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین، از تصمیم برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران خبر داد.

وی افزود که به دلیل حمایت نظامی ایران از روسیه، تحریم‌های بیشتری را علیه این کشور اعمال می‌کنیم.

پیش از آن نیز، وزرای خارجه گروه هفت طی بیانیه‌ای در پایان نشست دو روزه خود در آلمان، برخی ادعاهای ضدایرانی و مداخله‌جویانه را تکرار کردند.

در این بیانیه با اشاره به ناآرامی‌های اخیر در ایران، آمده است که گروه هفت به استفاده از تمام اقدام‌های دیپلماتیک موجود برای پاسخگو کردن ایران ادامه خواهد داد.

وزرای خارجه گروه هفت همچنین در ادامه فضاسازی‌ها در خصوص انتقال تسلیحات ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین و همچنین سیاست‌های منطقه‌ای این کشور، از تهران به دلیل «ادامه دادن به اقدام‌های بی‌ثبات‌کننده در خاورمیانه و کشورهای اطراف، از جمله انتقال تسلیحات پیشرفته مانند به حکومت‌ها و گروه‌های شبه‌نظامی» انتقاد شده است.

این نشست طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه در شهر مونستر در غرب آلمان، با حضور وزرای خارجه آمریکا، بریتانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایتالیا و کانادا برگزار شد.

ایلنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید