آمریکا ایران را به اقدام یک‌جانبه تهدید کرد!

    کد خبر :232765

نماینده آمریکا در سازمان ملل که از اقدام روسیه در وتوی قطعنامه ضد ایرانی مورد حمایت غرب به خشم آمده بود، مدعی شد اگر لازم باشد به صورت یک‌جانبه علیه تهران وارد عمل می‎شویم.

به گزارش بازتاب به نقل از رادیو اروپا، پس از آنکه شب گذشته روسیه قطعنامه ضدایرانی انگلیس درباره تمدید تحریم تسلیحاتی یمن را وتو کرد، آمریکا با لحنی تهدیدآمیز مدعی شد که در صورت لزوم به صورت یک‌جانبه علیه تهران وارد عمل خواهد شد!

در همین راستا، «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل ایران را مدافع تروریسم معرفی کرد و از روسیه بابت حمایت از این کشور انتقاد کرد.

وی مدعی شد: اگر روسیه قصد ادامه حمایت از رفتارهای خطرناک و ثبات‌زدای ایران را دارد، آمریکا و متحدینش وادار به اتخاذ اقدام یک‌جانبه می‌شوند.

هیلی ادامه داد: اگر در شورای امنیت به نتیجه نرسیم، خودمان دست‌به‌کار خواهیم شد.

گفتنی است اقدام روسیه در وتوی قطعنامه ضد ایرانی، تلاش‌های چند ماهه آمریکا برای متهم جلوه دادن ایران به نقض تحریم‌های تسلیحاتی یمن را ناکام گذاشت.

این درحالی است که هیلی پیشتر نمایندگان کشورهای عضو شورای امنیت را به کاخ سفید دعوت کرده بود، تا با نشان دادن قطعاتی از موشک شلیک شده از سوی حوثی‌ها به عربستان سعودی، ایران را به دور زدن تحریم‌های تسلیحاتی یمن متهم کند.

هیلی در ادامه ادعاهای اخیر خود گفت: قطعاً این رای در سرنوشت توافق هسته‌ای تاثیرگذار نخواهد بود. میخواهم بگویم که (این رای) کمکی به موضوع نمی‌کند. این رای اثباتی بود بر آنچه که پیشتر فکر می‌کردیم مبنی بر اینکه ایران راهی برای فرار از همه رفتارهای غیرقانونی و خطرناک خود پیدا می‌کند!

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید