آماده باش مدیریت بحران پایتخت

    کد خبر :1032367
کیفیت هوای تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی در مورد افزایش آلاینده‌های جوی به ویژه در نواحی جنوبی استان خبر داد.

مدیریت بحران تهران به حالت آماده‌باش درآمد

حامد یزدی مهر، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد افزایش آلاینده‌های جوی در استان تهران که ازسوی سازمان هواشناسی اعلام شده است، گفت: برابر اعلام این سازمان از فردا یکشنبه ۲۱ آبان تا روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه شاهد افزایش آلاینده‌های جوی به ویژه نواحی جنوبی استان تهران خواهیم بود. در همین راستا نیز ابلاغ مدیریت بحران به همه دستگاه‌های خدماتی و امدادی عضو ستاد مدیریت بحران برای آماده باش و اتخاذ تدابیر لازم صورت گرفته است.

مدارس برخی شهرهای این استان تعطیل شد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران افزود: توصیه اکید مدیریت بحران به بیماران قلبی، ریوی و تنفسی و سالمندان و کودکان و افراد دارای بیمارهای زمینه‌ای این است که در مواقع آلودگی هوا از حضور در فضای باز و تردد غیرضروری خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه تنفس هوای آلوده برای ریه و قلب خطر بیشتری دارد، گفت: این ذرات بسیار ریز، از دیواره ریه جذب خون می‌شوند، لذا توصیه می‌شود در زمان صدور هشدار، بیماران قلبی و ریوی تا جایی که می‌توانید در ساعات شلوغی و ترافیک بیرون از خانه نباشند و از ورزش و پیاده روی به خصوص در فضای باز خودداری کنند و از باز گذاشتن در و پنجره‌ها در منزل و محل کار پرهیز کنند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید