آلودگی هوا در بوشهر؛ 8 برابر حد مجاز!!!

  • اجتماعی
  • سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۲۲
    کد خبر :907627
آلودگی هوا در بوشهر؛ 8 برابر حد مجاز!!!

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه میزان آلودگی ناشی از ریزگردها در برخی شهرهای استان به یک هزار و ۲۰۱ میکروگرم بر مترمکعب رسید گفت: این میزان ۸ برابر حد مجاز است و در شرایط خطرناک قرار دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه میزان آلودگی ناشی از ریزگردها در برخی شهرهای استان به یک هزار و ۲۰۱ میکروگرم بر مترمکعب رسید گفت: این میزان ۸ برابر حد مجاز است و در شرایط خطرناک قرار دارد.

فرهاد قلی‌نژاد در بوشهر، با بیان اینکه گرد و خاک برخی نقاط استان را فرا گرفته است اظهار داشت: اکنون آسمان شهرستان‌های استان از جمله دیلم و گناوه ریزگردها فرا گرفته که از نظر شاخص‌های زیست محیطی آلودگی آنان در شرایط خطرناک قرار دارد.

گروه استان‌ها – مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با بیان اینکه میزان آلودگی ناشی از ریزگردها در برخی شهرهای استان به یک هزار و 201 میکروگرم بر مترمکعب رسید گفت: این میزان 8 برابر حد مجاز است.

وی استاندارد ریزگردها را 150 میکرو گرم بر مترمکعب دانست و بیان کرد: اکنون میزان آلودگی هوای برخی نقاط استان به یک هزار و 201 میکروگرم بر مترمکعب رسیده که 8 برابر حد استاندارد است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیشترین وضعیت آلودگی در شهرستان‌های شمالی استان دانست و خاطر نشان کرد: بر اساس داده‌های آماری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا میزان ریزگردها در دیلم یک هزار و 201 و گناوه یک هزار و 184 میکروگرم بر مترمکعب گزارش شده است.

قلی‌نژاد با اشاره به میزان گرد و غبار در دیگر شهرهای استان بوشهر تصریح کرد: میزان گرد و غبار در برازجان 928 ، دیر، 581 ، عسلویه 573 و کنگان 415 میکروگرم بر مترمکعب ثبت شده است.

وی با بیان اینکه غلظت ریزگردها در برازجان 6 ، دیر و عسلویه 4 و کنگان 3 برابر استاندارد جهانی است گفت: براساس استاندارد‌ها با توجه به غلظت ریزگردها به استثنای شهرستان کنگان شرایط جوی در سایر نقاط استان بوشهر در شرایط خطرناک قرار دارد.

انتخاب/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید