آلودگی هوا از نگاه ماهواره‌ ناسا/عکس

    کد خبر :1035910
آلودگی هوا از نگاه ماهواره‌ ناسا

ناسا می‌گوید، در این تصویر که ما موفق به ثبت آن شده‌ایم، ماهواره ها آلودگی هوای ناشی از آتش‌سوزی گسترده محصولات کشاورزی را در شمال پاکستان و ایالت‌های پنجاب، هاریانا و اوتار پرادش هند شناسایی کردند.

ناسا ضمن انتشار تصویری با عنوان «نوامبر آلوده و مه‌آلود هند»، اعلام کرد: در اکثر روزهای ماه نوامبر سال ۲۰۲۳، ماهواره های ناسا دود شدید و مه تاریک شدن آسمان را در شمال هند مشاهده کردند.

کیفیت پایین هوای هند محصول دود ناشی از آتش‌سوزی محصولات کشاورزی است که با آلودگی شهری ناشی از ترافیک و صنعت، گازهای گلخانه‌ای ناشی از آتش‌پزی و گرمایش، گرد و غبار ناشی از باد و طیف وسیعی از منابع مخلوط می‌شود.

ناسا می‌گوید، در این تصویر که ما موفق به ثبت آن شده‌ایم، ماهواره ها آتش‌سوزی گسترده محصولات کشاورزی را در شمال پاکستان و ایالت‌های پنجاب، هاریانا و اوتار پرادش هند شناسایی کردند.
آلودگی هوا
سازمان بهداشت جهانی میزان ۱۵ میکروگرم در هر مترمکعب ذرات ریز (PM۲.۵) را در هند اعلام کرده است اما مانیتورهای کیفیت هوای زمینی ناسا به طور معمول سطوحی را که در ماه نوامبر از ۳۰۰ و در برخی مواقع از ۵۰۰ میکروگرم بر متر مکعب فراتر می رفت، اندازه‌گیری کردند.

تسنیم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید