آغاز دوباره سقوط ارزش بیت کوین

    کد خبر :822070
آغاز دوباره سقوط ارزش بیت کوین

اقدامات چین در ممنوعیت استخراج بیت کوین قیمت این ارز مجازی را تا ۳۱۶۶۷ دلار پایین آورده است.

بیت کوین دوباره روند کاهش قیمت خود را آغاز کرد و با 9.2 درصد کاهش در معاملات نیویورک به 31667 دلار رسید. نوسان قیمت بیت کوین در هفته‌ای که گذشت حدود 10 هزار دلار بود.

بیت کوین در روز دوشنبه الگوی صلیب مرگ را تشکیل داد یعنی متوسط قیمت آن در 50 روز گذشته به پایین‌تر از متوسط قیمت 200 روزه آن رسید. این شرایط حاکی از آن است که روزهای بدتری برای بیت کوین در پیش است.

مت میسکین، استراتژیست ارشد موسسه مدیریت سرمایه‌گذاری جان هنکاک می‌گوید:«بی‌ثباتی و نوسان قیمتی که شاهد آن هستیم بسیار قابل توجه است و مورد استقبال سرمایه‌گذارانی که به دنبال یک گروه سرمایه‌ای می‌گردند، نیست».

مقصر بیشتر این کاهش قیمت چین است. محدودیت‌هایی که برای استخراج بیت کوین اعمال کرده باعث تغییر شکل این صنعت شده است. بانک مرکزی چین اعلام کرد از بزرگترین بانک های کشور و همچنین شرکت پرداخت علی پی خواسته خدمات ارز مجازی را متوقف کنند. مقامات چین تلاش می‌کنند مانع فعالیت های استخراج ارز مجازی شوند.

به گزارش تسنیم، استخراج کنندگان بیت کوین در حال توقف فعالیت های خود در چین و خارج کردن آنها از این کشور هستند. اطلاعات نشان می‌دهد این فعالیت‌ها طی دو هفت و نیم گذشته در چین تقریبا به نصف رسیده‌اند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید