آخرین وضعیت کرونا به روایت معاون وزیر کشور

    کد خبر :807016
آخرین وضعیت کرونا به روایت معاون وزیر کشور

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان روند بیماری در کشور در شرایط کنترل و مهار قرار گرفته است.

حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در جلسه امروز این کمیته که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد با اشاره به اینکه امروز تمام تلاش دستگاه‌ها با متولی گری وزارت بهداشت و درمان بر کنترل و مهار موج چهارم بیماری قرار دارد؛ گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت و درمان روند بیماری در کشور در شرایط کنترل و مهار قرار گرفته است.

ذوالفقاری در این خصوص گفت: تعداد شهر‌های قرمز در کشور در حدود ۳۰۱ شهر است امیدواریم با روند خوب مدیریت بیماری و ادامه رعایت پروتکل‌ها توسط اصناف و مردم فهیم این میزان در هفته‌های آتی کاهش پیدا کند.

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه باید کنترل بیماری به صورت جدی و هدفمند پیگیری شود؛ گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از قبیل فاصله گذاری اجتماعی، ممنوعیت سفر‌ها و دورهمی‌های جمعی بایستی دقیق رعایت گردد.

موضوع برگزاری آزمون‌های وزارت آموزش و پرورش از دیگر محور‌های جلسه امروز بود و در این خصوص ذوالفقاری تصریح کرد: برگزاری آزمون‌ها به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان‌هایی که اطلاع رسانی می‌شود انجام می‌گیرد.

وی در این خصوص گفت: بایستی آزمون‌ها در مکان‌های باز و دارای تهویه هوا برگزار شود تا از امکان انتقال و شیوع بیماری جلوگیری شود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از صحبت هایش به موضوع اصناف و محدودیت‌های اعمال شده بر آن‌ها اشاره کرد و گفت: انصافا اصناف بیشترین همراهی را در طی ۱۴ ماه اخیر شیوع بیماری کرونا داشته اند.

ذوالفقاری تصریح کرد: اصناف جامعه بسیار بزرگی را شامل می‌شود و طبق گزارش‌ها حدود سه میلیون واحد صنفی با جمعیت ۹ میلیون نفری داریم که به نوبه خود سهم بزرگی را در اقتصاد کشور تشکیل می‌دهند.

وی در این خصوص یادآور شد: با هدف جلوگیری از آسیب دیدن اصناف این پیشنهاد را به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه خواهیم داد که کسب و کار و اصناف مثل واحد‌های تولیدی با رعایت شدید پروتکل‌ها انجام گیرد.

معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: در این خصوص نظارت را خود اتحادیه‌ها و اصناف انجام دهند و مراتب را به وزارت بهداشت اعلام کنند.

به گزارش دانشجو، ذوالفقاری در پایان خاطر نشان کرد: باید با تلاش و همت همگی بتوانیم از این موج سهمگین که روزانه مرگ نزدیک به ۴۰۰ نفری را در کشور رقم می‌زند عبور کنیم و اجازه ندهیم که وضعیت بیماری در کشور در اثر اهمال کاری‌ها و بی تفاوتی ها، شیوع و گستره بیشتری گیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید