آخرین مقررات تردد بین ایران و عراق

  • سیاسی
  • دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۸:۳۳
    کد خبر :907327
آخرین مقررات تردد بین ایران و عراق

در آخرین مقرراتی که برای تردد بین ایران و عراق حاکم شده است مسافران برای ورود به دو کشور ملزم به ارائه کارت واکسیناسیون کرونا و «یا» گواهی منفی تست PCR هستند.

به گزارش ایسنا، بنا بر مصوبه کمیته کرونا که به تازگی به آژانس‌های مسافرتی و هوایی ابلاغ شده است برای تسهیل تردد مسافران ورودی و یا خروجیِ دو کشورِ ایران و عراق، از این پس گواهی دو نوبت واکسیناسیون کرونا (که حداقل دو هفته از تاریخ نوبت تزریق دوم آن گذشته) و «یا» تست PCR منفی کرونا با اعتبار ۷۲ ساعت (برای کسانی گه گواهی واکسیناسیون ندارند) ملاک تردد است.

این مقررات از اوایل فروردین‌ماه ۱۴۰۱ برای اتباع ایرانی که به عراق سفر می‌کنند حاکم شده که در ادامه توافق مقامات بهداشتی ایران و عراق، این شرایط برای اتباع عراقی و مسافرانی که از مرز هوایی عراق نیز به ایران سفر می‌کنند، تسهیل شده است و اکنون اتباع عراقی و یا مسافرانی که از مسیر هوایی این کشور وارد ایران می‌شوند می‌توانند یکی از این مدارک را ارائه دهند.

این درحالی است که بنا بر مقررات تردد به ایران مطابق با آخرین مصوبه ستاد کرونا که از نیمه فروردین‌ماه ۱۴۰۱ به اجرا گذاشته شده است، سایر مسافران برای ورود به ایران همچنان ملزم به ارائه گواهی دو نوبت واکسیناسیون “به اضافه” تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعت هستند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید