آتش سوزی گسترده انبار عطر و ادکلن در بازار تهران

    کد خبر :970588
آتش سوزی انباری در تهران

سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت:‌ وقوع یک مورد حادثه حریق در محل نگهداری مواد اولیه تولید عطر و ادکلن در ساعت ۱۱:۵۲ ظهر امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان چهار ایستگاه را به همراه تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه واقع در خیابان ناصرخسرو، ابتدای خیابان صوراسرافیل اعزام کرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به حضور عوامل آتش‌نشانی در محل حادثه گفت: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد که حریق در یک ساختمان دوطبقه قدیمی رخ داده و کانون فضایی به مساحت حدود ۵۰ مترمربع در پشت بام این ساختمان بود.

ملکی با بیان اینکه این فضا به محلی برای فروش و نگهداری عطر و ادکلن تبدیل شده بود، گفت: به همین دلیل نیز مواد قابل اشتعال و حتی انفجار در این منطقه وجود داشت و همین موضوع علاوه بر اینکه عملیات اطفای حریق را با دشواری‌هایی روبه‌رو کرده بود، سبب افزایش سرعت گسترش آتش نیز شده بود.

وی ادامه داد:‌ با این وجود آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات نجات و اطفای حریق را به طور همزمان آغاز کرده و یک گروه از آنان به وسیله نردبان هیدرولیکی ۱۰ نفر از افراد محبوس در میان دود و آتش را نجات داده و به پایین منتقل کردند. همزمان گروه دیگر نیز از چند جهت عملیات اطفای حریق را آغاز کرده و دقایقی بعد با جلوگیری از گسترش آن نسبت به خاموش کردن کامل حریق اقدام کردند.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در جریان این حادثه یک نفر از ناحیه پا دچار مصدومیت شد که برای انتقال به مراکز درمانی در اختیار عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه قرار گرفت.

ملکی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران بررسی و اعلام خواهد شد، گفت: آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه‌های خود بازگشتند.

ایسنا/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید