آئودی از اتومبیل الکتریکی A6 E-Tron رونمایی کرد

  • خودرو
  • چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴
    کد خبر :803411

آئودی از برندهای موفق فولکس واگن بوده که در طول چند سال گذشته توانسته به موفقیت‌های بزرگی دست یابد. حال به تازگی این برند آلمانی سدان الکتریکی جدیدی را به نام A6 E-Tron رونمایی کرده است.

«بازتاب»؛ مهتاب جهاندار–خودروی A6 E-Tron در واقع یک کانسپت است و زمان عرضه آن به بازار هنوز مشخص نشده است. این خودرو سدان براساس پلتفرم جدیدی تولید خواهد شد که آئودی با همکاری پورشه توسعه داده است. گفته می‌شود نسخه نهایی این خودرو قرار است در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ رونمایی شود اما آئودی مشخصات خوبی از این خودرو را رونمایی کرده است. A6 E-Tron قرار است حدود ۷۰۰ کیلومتر برد داشته باشد که حتی از دوربردترین خودرو تسلا مدل اس هم بیشتر خواهد بود.

این برد بالا به لطف باتری بزرگ ۱۰۰ کیلووات‌ساعتی خودرو امکان‌پذیر خواهد شد. آئودی همچنین ظاهر A6 را هم برای نسخه الکتریکی آن متحول کرده و ارتقاهای مهمی از جمله سیستم نور را در آن اعمال کرده است.

از نظر طراحی A6 E-Tron خشونت کمتری نسبت به RS E-Tron GT دارد. در واقع RS برپایه پلتفرم J1 مشابه پورشه تایکن ساخته شده درحالی‌که A6 پتلفرم جدید PPE را انتخاب کرده است. A6 الکتریکی همچنین از نظر ظاهری شباهت کمی با A6های قبلی و سنتی دارد.

به گفته آئودی ضریب دراگ در این خودرو تنها ۰.۲۲ است که نسبت به پورشه تایکن رقم بهتری محسوب می‌شود. با این‌حال مرسدس بنز و کانسپت EQS باز هم عملکرد بهتری دارد. A6 E-Tron همچنین رینگ‌های بزرگ ۲۲ اینچی دارد که نسبت به E-Tron GT ارتقای بزرگی محسوب می‌شود.

پلتفرمی که آئودی و پورشه روی آن کار می‌کنند PPE یا پلتفرم الکتریکی پریمیوم نام دارد. این پلتفرم سال پیش معرفی شد و قرار است پلتفرم مشترکی برای این دو زیرمجموعه فولکس‌واگن باشد. البته این جزئیات برای راننده نهایی اهمیت چندانی نخواهد داشت. مشخص است که فولکس واگن سعی دارد با سرمایه‌گذاری در صنعت خودروهای الکتریکی به یکه‌تازی تسلا در این بازار خاتمه دهد. نقطه قوت تسلا در حال حاضر پشتیبانی نرم‌افزاری عالی و جایگاه‌های شارژ ویژه است. اما آئودی و پورشه می‌توانند با ظاهر جذاب‌تر، امکانات داخلی بیشتر و کیفیت ساخت بالاتر به جنگ تسلا بروند.

آئودی در چراغ‌های جلو از سیستم جدید موسوم به دیجیتال ماتریکس LED استفاده کرده است. این سیستم از سیستم شاتر پیچیده‌ای برای شکل دادن به نور LED چراغ‌ها استفاده می‌کند. شاید جالب باشد بدانید آئودی حتی یک بازی ویدئویی طراحی کرده که می‌توانید با نور چراغ‌ها روی دیوار بازی کنید!

چهار پروژکتور LED در گوشه‌های خودرو می‌تواند به انیمیشن‌هایی برای سیگنال‌دهی در جاده تبدیل شوند. این LEDها می‌توانند پیام‌های مفیدی مثل پیام خوش‌آمدگویی به راننده را روی زمین نمایش داده و یا به دوچرخه‌سواران اطراف برای پیچیدن خودرو هشدار دهند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید