امسال ۱۰۰۰ کیلومتر به راه های کشور اضافه می‌شود

۲۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶  /   /  کد خبر: 56908
امسال ۱۰۰۰ کیلومتر به راه های کشور اضافه می‌شود

معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: تا پایان دولت یازدهم حدود ۳۰۰ کیلومتر راه به افتتاح می رسد. همچنین امسال هم حدود ۱۰۰۰ کیلومتر راه اصلی و آزادراهی تکمیل و بهره برداری می شود.

محمدرضا کدخدازاده در گفت وگو با  ایلنا با اشاره به تحقق اهداف شرکت ساخت در توسعه راه های کشورگفت: در سال مالی گذشته بهره‌برداری و تکمیل ۹۵۰ کیلومتر راه اصلی و آزادراهی را در دستور کار خود قرار دادیم که در حال حاضر ۶۱۱ کیلومتر از این هدف‌گذاری به نتیجه رسید و پایان سال گذشته ۴۵۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه زیر عبور قرار گرفت.

این مقام مسئول تاکید کرد: البته افتتاح و تکمیل پروژه‌های باقیمانده منوط به تخصیص اعتبارات مورد نیاز در موعد مقرر است.

کدخدازاده ادامه داد: پروژه‌های باقیمانده به طول تقریبا ۳۰۰ کیلومتر که تا پایان دولت یازدهم و تا شهریورماه به افتتاح می‌رسند از پروژه‌های ملی کشورمان محسوب می‌شوند که با افتتاح آن بخشی از کریدور شمال به جنوب و بخشی از کریدور شرقی – غربی کشورمان افتتاح خواهد شد.

وی افزود: ۳۵ کیلومتر از این پروژه مربوط به افتتاح بزرگراه میاندوآب – کرمانشاه در کریدور غرب کشور است و در استان هرمزگان هم ۴۰ کیلومتر از کریدور غربی کشورمان به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون ساخت و توسعه راه‌های کشور با بیان اینکه پروژه‌های راهی باقیمانده تقریبا از تمام استان‌های کشورمان عبور می‌کنند، گفت: برای تکمیل این ۳۰۰ نیاز است کیلومتر باقیمانده به ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه نیاز داریم. هزینه بری قبلا انجام شده و اضافه اعتبارات مورد نیاز چیزی حدود ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: در سال مالی جاری هم افتتاح و تکمیل ۹۹۰ کیلومتر راه اصلی و آزادراهی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم که تا پایان سال ۹۶ این مسافت از راه کشورمان به افتتاح می‌رسند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها