VAR فعلاً به ایران نمی‌آید

  • ورزشی
  • یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۴:۵۳
    کد خبر :705775

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان از جمله ایران باعث تعطیلی فوتبال و تمام فعالیت‌های مرتبط به آن شده است و احتمال زیادی وجود دارد تا فیقا این تصمیم را بگیرد که ادامه لیگ‌ها را متوقف کند و طبق الگوریتم خاصی قهرمان را مشخص کند.

این تعطیلی فعالیت‌های ورزشی به جز خسارت مالی، یک زیان دیگر برای فوتبال ایران خواهد داشت و آن هم تاخیر بیش‌تر در ورود تکنولوژی کمک داور ویدیویی به لیگ برتر است. اتفاقی که به گفته مسوولان پیشین و فعلی قرار بود برای لیگ بیستم رخ دهد اما تعطیلی فوتبال و فعالیت‌های مرتبط با آن، استفاده از VAR در فصل بعد لیگ برتر را در هاله‌ای از ابهام قرار داده و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که لیگ بیستم نیز همانند لیگ‌های سال قبل از وجود این تکنولوژی محروم باشد.

تعطیلی کلاس‌های آموزشی مرتبط با VAR در کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا، عقب افتادن پروژه به روزرسانی و ترمیم استادیوم‌ها، لغو برنامه‌های کمیته داوران برای استفاده از این تکنولوژی از جمله دلایلی است که باعث می‌شود داوری ایران در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ باز هم بدون VAR و تکنولوژی خط دروازه باشد تا چالش‌های زیادی در خصوص اشتباهات داوری در فصل بعدی وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا،علیرضا سهرابی، رییس دپارتمان داوری در گفت‌وگویی اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، جلسات مربوط به کمیته داوران در خصوص پیگیری مسائل مربوط به VAR متوقف شده است و با کاهش ویروس و اعلام رسمی صدور مجوز برگزاری جلسات، صحبت و پیگیری‌های لازم برای ورود ابن تکنولوژی صورت خواهد گرفت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید