var به ایران می رسد

  • ورزشی
  • دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۲۳:۴۶
    کد خبر :957699
Var

مهدی تاج و برخی از مدیران فدراسیون فوتبال امروز در یک نشست مهم در مورد VAR صحبت کردند.

تصمیم مهمی که در این نشست گرفته شد شروع اقدامات اجرایی برای ورود کمک داور ویدئویی به استادیوم‌های ایران بعد از پایان جام جهانی است.

مهدی تاج و وزیر ورزش و جوانان در دوحه هم در این خصوص با رییس فدراسیون فوتبال جهان صحبت کردند و رئیس فیفا قول داد در این بخش از فدراسیون فوتبال ایران حمایت کند.

پیش تر همه جلساتی که در مورد ورود کمک داور ویدئویی به ایران برگزار می‌شد در حد و حرف و حدیث باقی ماند و هیچ اقدام اجرایی در این خصوص انجام نشد. اما در نشست امروز مهدی تاج تاکید کرد هر چه سریعتر در این زمینه باید اقدام اجرایی انجام شود. رئیس فدراسیون فوتبال برای اجرایی شدن پروژه VAR در استادیوم‌های ایران امروز حمیرا اسدی، رئیس کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال را هم به نشست فرا خواند تا نامه‌نگاری‌ها برای اقدامات اجرایی در این زمینه انجام شود.

شرکتی که قرار است فدراسیون فوتبال با آن همکاری کند، مشخص شده است. اجرایی شدن این پروژه 5 مرحله دارد که یکی از مراحل آموزش داوران از سوی فیفا و هم چنین استفاده از این تکنولوژی به صورت آفلاین است.

پیش بینی می‌شود تکنولوژی کمک داور ویدئویی تا پایان فصل جاری در استادیوم‌های ایران جانمایی شود و در ابتدای فصل آینده مورد استفاده آفلاین قرار گیرد. بعد از 6 ماه فدراسیون فوتبال قادر خواهد بود از این تکنولوژی به صورت آنلاین استفاده نماید.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید