ChatGPT در ماه ژانویه به 100 میلیون کاربر رسید

    کد خبر :971975
ChatGPT

ChatGPT با سرعتی بسیار سریع‌تر از TikTok یا هر برنامه یا سرویس محبوب دیگری در حال رشد است. طبق یک مطالعه جدید توسط شرکت تحلیلی UBS، چت ربات توسعه‌یافته OpenAI در ماه ژانویه به بیش از 100 میلیون کاربر فعال ماهانه دست یافت.

بازتاب-چت بات تنها در 30 نوامبر سال گذشته در دسترس عموم قرار گرفت، اما ظاهراً افزایش شهرت آن بسیار زیاد بوده است. در این مطالعه آمده که در اولین ماه از در دسترس بودن آن، قبلاً 57 میلیون کاربر فعال ماهانه داشت. تا ژانویه، حدود 13 میلیون کاربر در روز از آن بازدید می‌کردند.

در مقایسه، 9 ماه پس از عرضه جهانی TikTok طول کشید تا علی‌رغم محبوبیت، به 100 میلیون کاربر ماهانه برسد، به ویژه در میان نسل جوان. لوید والمزلی، تحلیلگر UBS نیز اشاره کرد که اینستاگرام متا قبل از رسیدن به آن نقطه، دو سال و نیم بود که وجود داشت. با این حال، باید دید که آیا چت بات می‌تواند این سطح از علاقه را در ماه‌های آینده حفظ کند یا خیر.

ChatGPT

ChatGPT به کاربران پاسخ‌هایی شبیه انسان به پرسش‌ها ارائه می‌کند، به طوری که مربیان نگران هستند که دانش‌آموزان از آن برای تقلب استفاده کنند. در حالی که هنوز مشکلات دقت جدی دارد، “مدل‌هایی مانند ChatGPT تمایل بدنامی به انتشار محتوای مغرضانه، مضر و نادرست دارند”، بررسی فنی MIT در بخشی نوشت، چت بات عمومی دیگری با قابلیت‌های مشابه وجود ندارد.

استفاده از ChatGPT در حال حاضر رایگان است و OpenAI به نظر نمی‌رسد برنامه‌ای برای قفل کردن کامل دسترسی به آن داشته باشد. با این حال، استارتاپ قصد دارد هزینه این سرویس را شروع کند و قبلاً آزمایش یک برنامه ChatGPT پولی را با مبلغ 20 دلار در ماه آغاز کرده که زمان پاسخگویی سریع‌تر و دسترسی اولویت به ویژگی‌های جدید را ارائه می‌دهد.

حال باید دید چت بات تا چه زمانی خواهد توانست جایگاه خود را حفظ کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید