81 درصد آیفون داران سیستم عامل iOS 16 را نصب کردند

    کد خبر :999334
سیستم عامل iOS 16

اپل هر سال نسخه جدیدی از سیستم عامل iOS و دیگر سیستم‌ عامل‌های خود را منتشر می‌کند. در این بین سال گذشته بود که iOS 16 معرفی و منتشر شد.

بازتاب-این سیستم عامل ویژگی‌های جذابی داشت و توانست موردتوجه دارندگان آیفون قرار گیرد. در حالی که اپل همیشه آپدیت‌های سریعی را برای گوشی‌های خود منتشر می‌کند اما سایر برندهای اندرویدی چندان سریع نیستند. البته سامسونگ در این میان توانسته سرعت عمل خوبی از خود نشان دهد. طبق اعلام اپل در حال حاضر 81 درصد دارندگان آیفون iOS 16 را نصب کردند. این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 9 درصدی را نشان می‌دهد. زیرا درصد آن سال گذشته 72 درصد بود و اکنون به 81 درصد رسید.

از این روز در اول ژوئن مشخص شده که 81 درصد دارندگان آیفون سیستم عامل iOS 16 را نصب کردند. در سوی دیگر اعلام شد که 13 درصد دارای iOS 15 هستند  و 6 درصد هم نسخه‌های قدیمی دیگر. این آمار نشان می‌دهد که اکنون، 90 درصد از آیفون‌هایی که در چهار سال گذشته معرفی شدند، از iOS 16 برخوردارند. 8 درصد از آیفون‌های جدیدتر هنوز iOS 15 دارند و 2 درصد روی نسخه‌های قدیمی‌تر باقی ماندند.

سیستم عامل iOS 16 و محبوبیتی غیرمنتظره

 سیستم عامل iOS 16

برای مقایسه، باید بیان کرد که در ماه آوریل، 12.1 درصد از دستگاه های اندرویدی آخرین نسخه سیستم عامل اندروید را داشتند. البته این ربطی نداشته اما دانستن آن خالی از لطف نیست. با این حال، زمان بندی اپل در اینجا تصادفی نیست. iOS 17 بزودی معرفی خواهد شد و همزمان با عرضه سری آیفون 15 انتظار انتشار آن را داریم. اپل طی رویداد WWDC 2023 از نسخه جدید iOS در کنار دیگر پلتفرم‌های نرم افزاری رونمایی خواهد کرد و این رویداد 5 ژوئن یعنی 15 خرداد برگزار خواهد شد.

این شرکت iOS 17 را در جریان WWDC معرفی خواهد کرد. انتظار تغییرات عمده را نداشته باشید، اما برخی از ویژگی‌های جدید در راه خواهد بود. گوشی اپل سفارشی‌سازی بیشتری را به عنوان بخشی از این آپدیت ارائه می‌کند. با این حال، شرکت کوپرتینویی همچنین برخی از اطلاعات پیرامون سیستم عامل iPad را به اشتراک گذاشت. استقبال از iPadOS 16 نیز بسیار بالا بوده و 71درصد از کاربران این سیستم عامل را نصب کردند. این رقم در ماه فوریه تنها 50 درصد بود.

تا آنجا که به آیپدهای عرضه شده در چهار سال گذشته مربوط می شود، 76 درصد از آنها از iPadOS 16 استفاده می‌کنند. 18 درصد از آنها دارای iPadOS 15 هستند، در حالی که 6 درصد سیستم عامل قدیمی دارند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید