جدیدترین اخبار
11 خرداد 1399 ساعت 16:35 سیاسی کد خبر :719109

هکرهای انانیموس علیه پلیس مینیاپولیس اعلام جنگ کردند

گروه هکرهای «انانیموس» با انتشار یک نوار ویدئویی از رفتارهای خشونت‌بار و تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا، علیه پلیس «مینیاپولیس» اعلام جنگ کردند.

بنا به گزارش شبکه روسی «راشاتودی»، این کلیپ ویدئویی که در صفحه فیس‌بوک هکرهای «انانیموس» (هکرهای ناشناس) با ۱۱ میلیون نفر دنبال‌کننده قرار داده شده بود و در آن یکی از هکرهای این گروه، پلیس شهر مینیاپولیس ایالت «مینه‌سوتا» را به رفتارهای وحشیانه‌ای متهم کرد که به مرگ «جورج فلوید» شهروند ۴۷ ساله سیاهپوست منجر شد.

در ابتدای این کلیپ ویدئویی، فردی که با نقاب مخصوص گروه هکرهای انانیموس نمایش داده می‌شود، تأیید می‌کند: «این پیغامی از سوی گروه انانیموس به اداره پلیس مینیاپولیس است».

در بخش بعدی، نمونه‌هایی از رفتارهای خشونت‌آمیز و نژادپرستانه پلیس آمریکا در تصویر نمایش داده می‌شودو فرد گوینده تصریح می‌کند: «وحشیگری پلیس و قتل یک معضل گسترده در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود که بدون شک تقریباً تمامی مناطق این کشور را آلوده کرده است اما این معضل به بدترین شکل در اداره پلیس مینیاپولیس مشاهده می‌شود».

به گزارش فارس،عضو هکر گروه انانیموس سپس به وضعیت اسفناک خشونت نیروهای پلیس با مظنونین در اداره پلیس مینیاپولیس اشاره کرد و گفت: «اداره پلیس مینیاپولیس سابقه هولناکی در استفاده از خشونت و فساد دارد».

وی سپس به قتل دوشنبه هفته گذشته جورج فلوید به دست نیروی پلیس مینیاپولیس اشاره کرد و با نشان دادن تصویر وی گفت: «این هفته قتل ظالمانه جورج فلوید که موجب برانگیخته شدن اعتراضات و خشم و ناآرامی ملی شد، جزء کوچکی از لیست طولانی پرونده‌های مهمی از مرگ‌های غیرقانونی و اشتباه به دستان افسران در ایالت شما (مینه‌سوتا) محسوب می‌شود».

این هکر انانیموس سپس به مرگ‌های غیرقانونی به دست افسران پلیس ایالت مینه‌سوتا اشاره کرد و گفت: «در حقیقت، در دو دهه گذشته، ۱۹۳ نفر به دست پلیس مینه‌سوتا کشته شده‌اند. در سال‌های اخیر، شاهد قتل‌های مهم و شناخته شده‌ای در این منطقه از جمله قتل جمار کلارک، فیلاندو کستایل، جاستین دموند، ترمن بلوینس و برایان کوئینونز بوده‌ایم».

در ادامه این نوار ویدئویی، هکر انانیموس به دروغگویی پلیس مینه‌سوتا در اطلاع‌رسانی در خصوص این اقدامات غیرقانونی و خشونت‌بار پلیس اشاره می‌کند و می‌گوید: «موارد یادشده تنها دسته‌ای از پرونده‌هایی هستند که خبرساز شدند و ویدئوها و دیگر شواهد موجود ثابت می‌کند که پلیس در حال دروغگویی است».

وی سپس تأکید کرد:‌«متأسفانه، در در اکثر قریب‌ باتفاق قتل‌هایی که نیروهای پلیس مرتکب می‌شوند، تنها فردی که برای بازگویی ماجرا زنده باقی می‌ماند، افسری است که جان فرد مورد نظر را گرفته است و از آنجایی که هیچ‌یک از این قاتل‌ها برای اقدام خود مجازات نمی‌شوند، این چرخه (قتل توسط نیروهای پلیس) همچنان ادامه می‌یابد».

هکر انانیموس با اشاره به این موارد سپس در بخش بعدی ویدئو تصریح کرد که دیگر زمان آن رسیده که این بازی مسخره و مضحک پلیس متوقف شود و گفت: «در پرونده اخیر مربوط به جورج فلوید، بی‌اعتنایی آشکار افسران پلیس به زندگی بشریت، غیرقابل انکار است و تمامی شواهدی که تاکنون منتشر شده، نمایانگر همکاری کامل فلوید با افسران پلیس است که این دقیقاً در تضاد با ادعاهای اولیه پلیس است که می‌گفتند او در مقابل بازداشت شدن مقاومت می‌کرد».

این عضو انانیموس سپس تأکید کرد که در تحقیقاتی که درباره دو افسر مهاجم به فلوید انجام داده‌اند، به این مسئله پی برده‌اند که این دو نفر سابقه اعمال خشونت داشته‌اند.

وی سپس در تصویری که دو افسر مهاجم به فلوید نمایش داده شده بود، توضیح داد: «دستکم دو نفر از افسرانی که در بازداشت فلوید مشارکت داشتند، درک چاوین و توئو تائو، سابقه تیراندازی و اعمال خشونت بیش از حد را در پرونده‌های خود داشتند. “استار تریبیون” این هفته گزارش کرد که چاوین، افسری که نقش مستقیمی در مرگ فلوید داشت، در بسیاری از تیراندازی‌هایی دخیل بوده که فرد مظنون در آن کشته شده است».

این هکر انانیموس سپس در بخش بعدی فیلم که افسران دیگری در صحنه حادثه مربوط به قتل فلوید مشاهده می‌شدند، اشاره کرد و گفت: «چهار افسر دیگر در زمان حادثه در صحنه حضور داشتند. یکی از آنها از تجمع افراد جلوگیری می‌کرد و سه نفر از آنها با توسل به زور فلوید را روی زمین نگه داشته بود. شاهدان ماجرا به افسران پلیس هشدار دادند که دارد آن مرد (فلوید) را به کشتن می‌دهد اما هیچ یک از افسران پلیس در صحنه ظاهراً نگران وضعیت سلامت فلوید نشدند».

وی سپس به اقدام نیروی پلیس مینیاپولیس در اخراج افسر مورد نظر اشاره کرد و آن را اقدامی برای حفظ آبرو و وجهه پلیس آمریکا توصیف کرد و گفت: «شاید این افسران را اخراج کردید تا حفظ آبرو کنید اما اغماض و چشم‌پوشی از رفتارهای پلیس کاملاً مشهود بوده است و افسرانی که مرتکب قتل یا دیگر جرایم می‌شوند باید همچون بقیه ما محاکمه شوند در غیراینصورت فکر می‌کنند مجازند هرکاری دوست دارند انجام دهند…..اما ادارات پلیسی همچون شما، حاضر به محاکمه و پیگرد قانونی این مجرمان نیستید».

این عضو انانیموس سپس تأکید کرد که دیگر مردم آمریکا از فساد و خشونت اداره پلیس که مسئول حفظ امنیت جامعه است، خسته شده‌اند.

وی سپس به اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف آمریکا علیه خشونت پلیس اشاره کرد و گفت: «بعد از اتفاقات روزهای اخیر، بسیاری از افراد در حال حاضر به این مسئله پی برده‌اند که شما (نیروی پلیس) برای نجات ما اینجا نیستید، بلکه اینجایید تا ما را سرکوب کنید و اراده و خواست طبقه حاکم که مجرم هستند را پیش ببرید. شما اینجایید که نظم را برای افرادی که کنترل اوضاع را برعهده دارند و نه برای افراد تحت کنترل هستند، برقرار کنید ».

این عضو انانیموس در ادامه انتقادات از نیروی پلیس مینیاپولیس گفت: «شما مکانیسمی هستید که گروهی از جامعه از آن ساز و کار برای تداوم نظام جهانی سرکوبگری خود استفاده می‌کنند اما در نهایت جهان شروع به ایستادگی در مقابل این مکانیسم کرد و هر زمان که شاهد آن هستند که خونی بدون دلیل ریخته می‌شود و فرد مهاجم محاکمه نمی‌شود، بسیار خشمگین می‌شوند. این افسران پلیس باید محاکمه شوند و به ویژه آنکه افسر چاوین باید با اتهام قتل مواجه شود».

هکر انانیموس سپس با اشاره به این موارد در بخش پایانی علیه اداره پلیس مینیاپولیس اعلام جنگ و تصریح کرد: «متأسفانه ما به سازمان فاسد شما برای اجرای عدالت اعتماد نداریم و بنابراین بسیاری از جرایم شما را برای جهان فاش خواهیم کرد.ما لژیون هستیم، منتظر باشید».

 

دوشنبه هفته قبل بود که یک افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، «جورج فلوید» سیاهپوست ۴۶ ساله را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود.

این رفتار خشونت‌آمیز که نهایتاً منجر به مرگ فلوید شد، تظاهرات گسترده رنگین‌پوستان آمریکایی را در شهر مینیاپولیس و چند شهر دیگر بزرگ این کشور در پی داشت.

شبکه «سی ان ان» امروز گزارش کرد که اعتراضات و درگیری میان معترضان و نیروهای پلیس در شهرهای مختلف شب گذشته تا ساعات اولیه صبح امروز در آمریکا ادامه داشت و در پی آن در دست‌کم ۲۵ شهر در ۱۶ ایالت آمریکا، مقررات منع آمدوشد برقرار شده است. همچنین گارد ملی اطراف ده‌ها ایالت و منطقه کلمبیا فعال شده است.

پس از آن بود که ترامپ با لحنی خشن، به مانند خشونت پلیس این کشور علیه رنگین‌پوستان، معترضان را به صدور دستور شلیک تهدید کرد.

در جدیدترین مورد نیز، «دونالد ترامپ» با «اوباش، غارتگر و آشوب‌طلب» خواندن معترضان به خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین‌پوستان این کشور، تهدید کرد که اجازه تسلط به تظاهرات‌کنندگان را نخواهد داد.

روی خط خبر

 • جزئیات تازه از سانحه هواپیمای اوکراینی؛ عامل بروز حادثه چه بود؟ / کاربر سامانه دفاعی هدف را هواپیمای تجاری تشخیص نداد
 • موضع عارف درباره انتخابات۱۴۰۰ و پشت پرده یک عملیات روانی /ادعای الله‌کرم: معین، صفایی‌فراهانی، خاتمی و سیدحسن خمینی رجل سیاسی نیستند
 • جزئیات عرضه ETF های جدید در بورس
 • آخرین خبر از میزان وام مسکن مستاجران
 • جزییاتی از یک عرضه اولیه بورسی
 • علت خشم آمریکایی‌ها از محمد جواد ظریف چیست؟
 • واکنش روابط ‌عمومی دفتر رهبری به اظهارات محمود صادقی
 • دولت از استیضاح روحانی استقبال می‌کند
 • ماجرای نامه احمدی نژاد به بن سلمان
 • قالیباف زیر فشار جوانان اصولگرا / رئیس مجلس زیر تیغ انتظارات انباشته تاب می‌آورد؟
 • واکنش دولت ایران به احتمال مذاکره با جو بایدن
 • واگذاری دوباره سهام عدالت به ۱۰ میلیون ‌نفر / ‌تکلیف جدید سه گروه بزرگ جامانده از سهام عدالت
 • ماجرای دیدار روحانی با یکی از متهمان پرونده بانک مرکزی
 • آمیتا باچان، ابرستاره سینمای هند، دچار کرونا شد
 • ادعای تازه نیویورک‌تایمز در مورد عامل انفجار نطنز / پمپئو خبر داشت؟
 • آمریکایی‌ها صبح روز شهادت سردار سلیمانی چه پیامی به ایران دادند؟
 • گفت‌وگوی دو سر باخت /هر دو باختند؛ هم صداوسیما و هم روح‌الله زم / اسامی بزرگی که «زم» نام نبرد
 • ایران چگونه و چه زمانی به خرابکاری ها علیه خود پاسخ می دهد؟
 • اجرای پروتکل جامع نظام سلامت رویدادها در مرکز نمایشگاهی ایران مال
 • عصرجدید تعطیل شد
 • یک نماینده مجلس خواستار حساب‌کشی از عباس آخوندی شد
 • سفیر ایران در پکن: طرح ادعای مضحک واگذاری کیش به چین توهین به شعور جمعی ملت بزرگ ایران است
 • ورزش در تهران به مدت یک هفته ممنوع شد
 • آمار دقیقی از سینماهای فعال و تعطیل در روزهای کرونایی هست؟
 • حضور شریعتمداری در کمیسیون اجتماعی مجلس
 • بلیت تورهای خارجی را نخرید
 • مهلت خبرنگاران جهت ویرایش مدارک طرح ترافیک تمدید شد
 • رمزگشایی محمد هاشمی از حملات اخیر به روحانی از تریبون مجلس
 • واردات گوشی‌های لاکچری به نفع چه کسانی است؟
 • علت قطع شبانه اینترنت برخی مناطق تهران
 • Ad