5 گزینه نهایی هدایت تیم ملی فوتبال

  • ورزشی
  • جمعه ۵ اسفند ۱۴۰۱ ۱۶:۳۵
    کد خبر :977515
گزینه های سرمربی گری تیم ملی

فدراسیون فوتبال روز گذشته با ارسال نامه‌ای محرمانه به ۵ مربی از آن‌ها برای حضور در تیم ملی برنامه خواست.

محدوده کاری این ۵ مربی گستره‌های مختلفی را در برمی‌گیرد و البته مطرح شدن برخی از اسامی کمی عجیب به نظر می‌رسد.

نامه‌ ارائه‌ برنامه به امیر قلعه‌نویی (سرمربی گل‌گهر)، فرهاد مجیدی (سرمربی الاتحاد کلبا) و مهدی تارتار (سرمربی ذوب‌آهن) وصول شده و دو مربی دیگر هم طبق شنیده‌ها جواد نکونام (سرمربی مستعفی فولاد) و حسین فرکی (مربی سابق تیم ملی) هستند.

اگرچه اسامی این مربیان سنخیت آن‌چنان ویژه‌ای با یکدیگر ندارد، اما ظاهرا ایستگاه پایانی انتخاب گزینه داخلی برای هدایت تیم ملی را در بر خواهد گرفت. در واقع این ۵ نفر با ارائه برنامه‌ عملیاتی خود به فدراسیون و بررسی آن در جمع اعضای هیئت رئیسه، در نهایت آخرین مرحله از کنکور انتخابی طولانی برای هدایت تیم ملی را پشت سر خواهند گذاشت.

این اسامی نهایی چهره‌های احتمالی هدایت تیم ملی در صورت انتخاب یک گزینه ایرانی خواهند بود. پس از آن گزینه نهایی با گزینه‌های خارجی به رقابت خواهد پرداخت و نفر نهایی احتمالا قبل از فیفادی فروردین ماه انتخاب خواهد شد.

فدراسیون فوتبال هنوز به این سؤال مهم پاسخ نداده که در نهایت مربی تیم ملی را با ملیت خارجی انتخاب می‌کند یا مربی داخلی هدایت مهم‌ترین تیم فوتبال ایران را بر عهده خواهد گرفت.

مربیان یادشده در حال حاضر در حال تهیه برنامه‌ خود برای ارائه به فدراسیون فوتبال هستند تا این فدراسیون یکی از تصمیمات خود در تاریخ حیاتش را به سرانجام برساند. در بین مربیانی که اسامی آنها مطرح شده شرایطی مثل محبوبیت، عملکرد دوران مربی‌گری، مقبولیت و… نیز در انتخاب نهایی کارساز خواهد بود.

در عین حال، با وجود دریافت برنامه از نامزدها، به نظر می‌رسد که نظر مهدی تاج هم‌چنان روی استخدام سرمربی خارجی است.

ورزش3/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید