5 دلیل خرید خودرو سدان

    کد خبر :1069872
5 دلیل خرید خودرو سدان

در سال‌های اخیر، مصرف کنندگان واقعاً به سمت کراس اوورهای جمع و جور رفتند. مردم از موقعیت بالای صندلی خود لذت می‌برند، زیرا به رانندگان کمک می‌کند تا سایر وسایل نقلیه بلند جاده را ببینند و رانندگی بهتری داشته باشند.

بازتاب-آنها از فضای بار قابل توجهی که می‌تواند اقلام حجیم و/یا عمودی را بهتر از صندوق عقب در خود جای دهد، قدردانی می‌کنند. برخی از مالکان کراس اوورهای خود را به خاطر فاصله بالاتر از سطح زمین لطف می‌دانند، زیرا می‌توانند بدون ترس از گیر افتادن، از میان برف‌های عبور کنند. البته، خریداران می‌دانند که اگر در یک تصادف رخ دهد، داخل یک وسیله نقلیه بزرگ و سنگین باشند، شانس بیشتری برای بقا دارند.

همه اینها درست است و اگر دلتان برای یک SUV تنگ شده، اجازه ندهید شما را به جای دیگری هدایت کنیم. برای کسانی که هنوز در حال محدود کردن لیست خود هستند، مایلیم از سدان سایز متوسط استفاده کنیم که دارای چندین مزیت نسبت به کراس اوور کامپکت است. در اینجا موارد اصلی وجود دارد:

در این مطلب قصد داریم شما را با دلایل خرید خودرو سدان آشنا می‌کنیم.

5 دلیل خرید خودرو سدان

سدان ها عموماً ارزش بیشتری دارند

نه تنها خرید این سدان‌ها ارزان‌تر است، بلکه اغلب ارزش بیشتری دارند و تجهیزات بیشتری نسبت به کراس اوورهای مشابه ارائه می‌کنند. این نکته دیگری است که به نفع سدان بوده، دید خوب از عقب است اما این نکته‌ای بوده که بسیاری از افراد بدشان نمی‌آید در ازای یک انبار سخاوتمندانه بار، آن را از دست بدهند. در آن منطقه، سدان‌ها نمی‌توانند رقابت کنند. در واقع، اکثر آنها کمتر از نصف فضای ذخیره سازی در پشت صندلی‌های عقب را نسبت به کراس اوورهای ارائه می‌دهند.

با این حال، این موضوع در مورد کابین مسافران آنها صادق نیست. شاید تعجب کنید که بدانید اکثر سدان‌ها به همان اندازه جادار هستند و معمولاً در فاصله یک یا دو فوت مکعبی کراس اوورها قرار دارند. کابین کمری حتی یک فضای بزرگ‌تر از RAV4 است.

 

سیستم چهار چرخ محرک منحصراً برای وسایل نقلیه بلند نیست

5 دلیل خرید خودرو سدان

در حالی که هر سدان سایز متوسطی سیستم چهارچرخ متحرک را ارائه نمی‌دهد، اکثر آنها این کار را انجام می‌دهند: می‌توانید آن را در آلتیما، کمری، K5 و سوناتا و قیمت استاندارد آن را در Legacy پیدا کنید. به علاوه، در بیشتر مواقع، زمانی که افراد ادعا می‌کنند به سیستم چهارچرخ متحرک نیاز دارند، چیزی که واقعاً می‌خواهند چسبندگی بهتر است که می‌توانند با لاستیک‌های مناسب به آن دست یابند.

 

سدان ها دارای مصرف سوخت برتر هستند

وزن کراس اوورهای کامپکت معمولاً بیشتر از سدان‌های سایز متوسط است و وزن دشمن کارآمدی است. علاوه بر این، استایل بدنه عمودی و دو جعبه‌ای در مورد آیرودینامیک به شما کمک نمی‌کند. پس منطقی است که سدان‌ها انتخاب کم‌مصرف‌تری هستند و معمولاً فقط یک یا دو نقطه نیستند.

خط تولید هوندا را در نظر بگیرید: Accord Hybridدر مجموع 48 مایل در کیلوگرم وزن دارد، در حالی که همتای CR-V آن در بهترین حالت میانگین سرعت 40 مایل در کیلوگرم با همان پیشرانه دارد.  دوباره، این سدان حدود 1400 دلار ارزان‌تر است.

اما ما اعتبار صرفه جویی در مصرف سوخت را در جایی که باید اعطا کنیم: اگر به دنبال یک پلاگین هستید، آن را در سگمنت سدان‌های سایز متوسط فعلی پیدا نخواهید کرد، اما هیوندای و تویوتا هر کدام یک کراس اوور جمع و جور ارائه می‌کنند که متناسب با آن باشد.

 

هندلینگ و پایداری بهتر

5 دلیل خرید خودرو سدان

وزن نه تنها دشمن کارآمدی بلکه دشمن کنترل نیز هست. وزن و مرکز ثقل نسبتاً بالاتر کراس اوورها باعث می‌شود که در جاده‌های پرپیچ‌وخم بحث کردن آنها دشوارتر شود. این موارد همچنین به چرخش بدنه کمک می‌کند و باعث می‌شود خودرو راحت‌تر واژگون شود.

 

قیمت مناسب تر

سدان‌ها عمدتا قیمت کمتری نسبت به یک شاسی بلند دارند. بنابراین می‌توان در صورت محدودیت بودجه به سراغ یک خودرو سدان رفت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید