4 کشور کاندیدای میزبانی از جام ملت های آسیا 2023

  • ورزشی
  • شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۳۹
    کد خبر :909890
4 کشور کاندیدای میزبانی از جام ملت های آسیا 2023

کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز از لغو میزبانی چین در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین به دلیل شرایط کرونایی خبر داد، در همین رابطه گمانه زنی ها در رسانه های عربی برای انتخاب میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ آغاز شد. قطر به دلیل میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ کاندیدای اول میزبانی از مسابقات جام ملت های آسیا است.

اما در خبرهای غیررسمی در رسانه های عربستان شنیده می شود این کشور نیز برای میزبانی از جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ وارد عمل شده است و درخواست خود را به AFC داده است.

البته برخی از رسانه های عربی از کاندیدا شدن ژاپن و کره برای میزبانی از این مسابقات خبر می دهند. در صورت انتخاب کشوری غربی برای میزبانی از این مسابقات یعنی قطر یا عربستان زمان آغاز مسابقات جام ملت های آسیا به دلیل گرمای هوا در کشورهای میزبان از تابستان ۲۰۲۳ به ابتدای سال ۲۰۲۴ به تعویق می افتد.

اما اگر یک کشور شرقی به عنوان مثال کره جنوبی یا ژاپن به عنوان میزبان جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ انتخاب شود مسابقات در همان زمان بندی گذشته برگزار می شود.

به دلیل اینکه ۱۳ ماه به آغاز مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ باقی مانده، قطر بهترین گزینه AFC برای میزبانی از این مسابقات باشد.

 فارس/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید