3 روش تضمینی پاک کردن چسب از روی تمام سطوح

    کد خبر :1034202

پاک کردن چسب یکی از دغدغه های ارفرادی هست که به صورت روزمره از چسب استفاده می کنند. در این مقاله سه روش تضمینی برای پاک کردن چسب در اختیارتان قرار داده ایم.

افرادی که به صورت روزمره از انواع چسب استفاده می‌کنند، مطمئنا در مواقعی با نیاز به پاک کردن چسب از روی سطوح مختلف روبه‌رو شده‌اند. با توجه به این که کیفیت و قدرت چسبندگی محصولات چسبی به مرور زمان افزایش پیدا کرده، به نظر می‌رسد پاک کردن چسب به یک مشکل بسیار بزرگ برای عمده مردم بدل شده است.

به همین دلیل، قصد داریم برخی ترفندهای تضمینی پاک کردن انواع چسب را به شما معرفی کنیم. لازم به ذکر است که نحوه پاک کردن هر کدام انواع چسب قطره ای، چسب آکواریوم، چسب سیلیکون، چسب 123 و غیره بسته به قدرت چسبندگی هر کدام متفاوت است؛ همچنین باید دقت داشته باشید که حین پاک کردن چسب، به سطح زیر چسب آسیب وارد نکنید. در ادامه، توضیحاتی جامع در این زمینه برایتان شرح داده می‌شود.

پاک کردن چسب با نمک

نمک، یکی از موادی است که می‌تواند در پاک کردن چسب کاربردی باشد. برای پاک کردن چسب از روی دست، استفاده از آب و نمک بهترین گزینه برای شما خواهد بود؛ چرا که روش‌های دیگر، ممکن است موجب آسیب رساندن به پوست دستان شما شود. به همین دلیل عمدتا نمک را به عنوان بهترین حلال چسب آکواریوم می‌شناسند.

برای پاک کردن چسب از روی دست، کافی است تا مقداری نمک را روی ناحیه‌ای از دست خود بمالید که می‌خواهید چسب را از روی آن پاک کنید. پس از اینکه نمک کاملا سطح چسب را پوشاند، کافی است تا مقدار کمی آب به آن اضافه کنید؛ به شکلی که نمک خیس شده روی سطح باقی بماند و کل ناحیه مورد نظر دست شما را بپوشاند. بعد از گذشت چند ثانیه، کافی است تا با استفاده از دست دیگر خود چسب را از روی دست خود جدا کنید. آب نمک این قابلیت را دارد که انواع چسب را از روی تمام سطوح حساس جدا کند.

البته شما می‌توانید ابتدا نمک و آب را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس آن را به روی چسب بمالید؛ البته باید توجه داشته باشید که مقدار نمک در این محلول مناسب بوده و به خوبی رنگ آب را تغییر داده باشد. در غیر این صورت، این محلول توانایی جدا کردن چسب از ناحیه مد نظر را نخواهد داشت.

پاک کردن چسب با استون

از دیگر مواد حلال چسب، می‌‌توان به استون اشاره کرد. استون عموما برای پاک کردن لاک ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اکثریت مغازه‌های سوپر مارکت کشور قابل خرید است. با توجه به ترکیبات اسیدی استون، این ماده می‌تواند تا حدود زیادی خاصیت چسبندگی چسب را خنثی کرده و جدا شدن آن از سطح مورد نظر را تسهیل کند. بنابراین در صورتی که می‌خواهید بدون آسیب رساندن به سطح، چسب را از آن جدا کنید، استفاده از استون می‌تواند بهترین گزینه باشد.

برای پاک کردن چسب، کافی است تا مقداری استون را روی سطح مورد نظر بریزید و 30 ثانیه الی 1 دقیقه منتظر بمانید. با این کار، چسب از سطح جدا شده و خاصیت چسبندگی خود را تا حدود زیادی از دست می‌‌دهد. لازم به ذکر است که این روش برای پاک کردن اسپری فوم پلی اورتان چندان کارساز نیست؛ اما می‌توان در پاک کردن چسب 123 و چسب قطره‌‌ای روی آن حساب باز کرد.

پاک کردن چسب با هویه

آخرین روش جدا کردن چسب از روی سطوح، استفاده از هویه است. البته مطمئنا استفاده از هویه برای پاک کردن چسب از روی سطوح حساس به هیچ عنوان کارساز نخواهد بود؛ چرا که احتمال آسیب رساندن به سطح زیر چسب بسیار بالاست. به همین دلیل عمدتا از هویه برای پاک کردن چسب از روی سطوح فلزی، شیشه‌ای و سنگ استفاده می‌شود.

در این پروسه، کافی است تا هویه را به برق بزنید تا حرارت آن به حداکثر برسد. پس از داغ شدن هویه، باید چسب خشک شده را تحت تاثیر حرارت هویه ذوب کنید؛ به شکلی که سرازیر شدن مایع از آن قابل مشاهده باشد. بهتر است یک تکه دستمال نیز در دست داشته باشید تا با ذوب شدن چسب، سریعا مایع آن را پاک کنید تا در ناحیه دیگری مجددا خشک و سفت نشود. این کار را تا زمانی ادامه دهید که چسب به صورت کامل از ناحیه مد نظرتان جدا شده و به شفافیت کافی برسد.

انواع چسب در گنج کالا

در توضیحات فوق، 3 روش کاربردی برای پاک کردن انواع چسب برایتان شرح داده شد. توصیه ما به شما این است که در خرید چسب، محصولات با کیفیت را انتخاب کنید تا حتی در صورت نیاز به پاک کردن آن، به مشکل اساسی بر نخورید. در حال حاضر امکان خرید بهترین چسب آکواریوم و انواع چسب های دیگر از گنج کالا امکان‌پذیر است.

منبع: گنج کالا | Ganjkala.com

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید