2 نفر از عوامل حوادث اخیر شهرری بازداشت شدند

  • سیاسی
  • دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ۱:۵۰
    کد خبر :954516
بازداشت اغتشاشگران

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری ۲ نفر از عوامل حوادث اخیر در شهر ری خبر داد.به گزارش همشهری آنلاین، سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به مهم‌ترین پرونده‌های پلیس شهرستان ری، از دستگیری دو تن از لیدرهای اغتشاشات اخیر خبر داد و گفت: در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاش و اخلال‌گران نظم عمومی که با سوء استفاده و سوار شدن بر موج اعتراضات مردم اقدام به تخریب و آتش‌زدن سازمان‌یافته اموال و اماکن عمومی و دولتی کردند، ماموران عملیات پلیس اطلاعات این فرماندهی موفق شدند هویت و محل حضور ۲ نفر از لیدرها و عوامل اصلی اغتشاشات در شهر ری را شناسایی کنند.

وی در ادامه با اشاره به دستگیری هر دو متهم اظهار کرد: پس از انجام هماهنگی‌های قانونی ماموران پلیس اطلاعات این فرماندهی به محل مورد نظر رفتند و با انجام عملیات‌های مجزا، هر دو متهم را دستگیر و به پلیس اطلاعات منتقل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری تصریح کرد: متهمان پس از مواجه شدن با اسناد و مدارک پلیس، به تخریب و آتش زدن اموال و اماکن عمومی و تحریک مردم برای اخلال در نظم عمومی معترف شدند. همچنین متهمان به دادسرا معرفی شدند و با هماهنگی قانونی بررسی‌ها برای دستگیری سایر همدستان متهمان، ادامه دارد.

عاملان نزاع و درگیری در کهریزک دستگیر شدند

جلیلیان در ادامه با اشاره به دستگیری عوامل نزاع در منطقه کهریزک گفت: پس از وقوع نزاع دسته جمعی، ماموران کلانتری این محل اقدام به شناسایی و دستگیری عاملان درگیری در این محل کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری افزود: پس از بررسی‌های اطلاعاتی پلیس، هویت و محل اختفاء متهمان شناسایی شد و پس از انجام هماهنگی‌های قانونی، هر پنج نفر که از عوامل این درگیری بودند، طی یک عملیات ضربتی دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه این افراد شش قبضه سلاح سرد از جمله قمه و چاقو کشف شد. در ادامه متهمان به همراه سلاح‌های مکشوفه به کلانتری انتقال یافتند و پس از اتمام بررسی‌ها و تشکیل پرونده تحویل دادسرا شدند.

دستگیری سارقی که تجهیزات شهری را به قیمت میلیاردی می‌فروخت

فرمانده انتظامی شهرستان ری با اشاره به دستگیری سارق میلیاردی گفت: پس از دریافت اطلاعات و گزارش مردمی درباره سرقت پل‌های آهنی محدوده قیامدشت، بررسی این پرونده در دستور کار ماموران کلانتری این محل قرار گرفت.

وی افزود: عوامل کلانتری ۱۷۴ قیامدشت پس از مطمئن‌ شدن از صحت پرونده با بررسی سرنخ‌ها و پایش‌های تصویری سارق را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری ادامه داد: ماموران تیم عملیاتی کلانتری قیامدشت با شناسایی پیک جرائم در محل‌های جرم خیز سارق را در جریان سرقت رویت کردند و در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

جلیلیان با اشاره به اعترافات متهم گفت: در بررسی‌های انجام‌شده، سارق علاوه بر اعتراف به جرم خود به چندین فقره سرقت معابر به ارزش پنج میلیارد ریال اعتراف کرد و پس از پایان تحقیقات و تکمیل پرونده، وی به دادسرا منتقل شد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید