12کشته و 38 زخمی در خشونت های مسلحانه آمریکا

    کد خبر :915620
12کشته و 38 زخمی در خشونت های مسلحانه آمریکا

رسانه‌های آمریکایی روز شنبه به وقت محلی گزارش دادند که بر اثر ۱۰ تیراندازی جمعی در این کشور در دو روز گذشته (روزهای شنبه و یکشنبه) دستکم ۱۲ نفر کشته و ۳۸ نفر مجروح شدند.

آمار قربانیان تیراندازی در آخر هفته آمریکا حتی بیشتر از هفته گذشته و تعطیلات روز یادبود است.

بارزترین خشونت مسلحانه آخر هفته آمریکا در فیلادلفیا رخ داد که در آن سه نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی شدند. در چاتانوگا، تنسی، که دومین آخر هفته خشونت آمیز خود را تجربه کرد، در تیراندازی دسته جمعی دو نفر کشته و ۱۲ نفر دیگر مجروح شدند. نفر سوم نیز بر اثر برخورد با خودرو جان خود را از دست داد.

در تیراندازی کارولینای جنوبی در روز یکشنبه یک زن ۳۲ ساله کشته شده و دو نوجوان ۱۲ و ۱۷ ساله و یک مرد ۳۶ ساله مجروح شدند.

در ایالت میشیگان نیز تیراندازی در روز یکشنبه ۳ نفر کشته شدند، همچنین ۲ نفر دیگر در این تیراندازی مجروح شدند.

در ایالت آریزونا نیز ۲ نفر کشته و ۲ نفر دیگر مجروح و در ایالت جورجیا یک نفر کشته و ۳ نفر مجروح شدند.

قانون اجازه حمل اسلحه یکی از قوانین مورد مناقشه در آمریکا است. عده بسیاری از مردم خواستار اعمال کنترل و محدودیت‌های شدیدتر در زمینه فروش سلاح هستند و عده‌ای دیگر معتقدند هیچ قانونی نباید حق آمریکایی‌ها برای حمل سلاح را به خطر بیندازد.

در قتل عام کودکان دبستانی در ایالت تگزاس که یک مهاجم ۱۸ ساله، ۱۹ کودک و ۲ معلم را به قتل رساند از سلاح تهاجمی با قابلیت شلیک سریع استفاده کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در پی این قتل عام کودکان دبستانی در تگزاس با اذعان به سرعت بالای تیراندازی‌های دسته جمعی در کشورش، خواستار مقابله با لابی اسلحه شد.

بایدن در حالی خواستار اعمال اصلاحات در قانون حمل اسلحه در آمریکا است که حمل سلاح گرم متمم دوم قانون اساسی آمریکا به شمار می‌رود.

علاوه بر قانونی بودن این امر بنابر قانون اساسی آمریکا و حمایت شدید لابی «انجمن ملی سلاح» موسوم به NRA در آمریکا که بر اکثر جمهوریخواهان نفوذ دارد، به گفته کارشناسان داشتن سلاح بخشی از فرهنگ آمریکایی به شمار می‌رود و کنترل آن از دست خارج شده است.

شبکه خبری سی ان ان در گزارشی در سوم بهمن ماه ۱۴۰۰ گزارش داده بود: برای هر ۱۰۰ آمریکایی بطرز باورنکردنی حدود ۱۲۰ قبضه اسلحه وجود دارد که برای جهانیان این موضوع باور کردنی نیست.

داده‌های آرشیو خشونت با اسلحه آمریکا نشان می‌دهد که تیراندازی‌ها در آمریکا از زمان قتل عام کودکان در تگزاس هر روز رخ داده است.

نرخ روزانه تیراندازی دسته جمعی در آمریکا به بیش از ۲.۴ حادثه در روز رسیده است.

به گزارش ایرنا، آرشیو خشونت با اسلحه آمریکا ۱۳ خرداد ماه گزارش داد که تا دوم ژوئن سال جاری (۲۰۲۲) بیش از ۸ هزار نفر بر اثر خشونت با سلاح گرم در آمریکا کشته و بیش از ۱۵ هزار نفر دیگر مجروح شده‌اند.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید