10 صادرکننده بزرگ در صنعت خودرو کدامند؟

    کد خبر :1024877
10 صادر کننده بزرگ خودرو

اتحادیه اروپا بر پایه گزارش سازمان تجارت جهانی با صادرات ۶۹۹ میلیارد دلاری، ۴۶.۱ درصد از مجموع صادرات صنعت خودروی جهان را به خود اختصاص داد؛ رقمی که ۲ درصد نسبت به سال ۲۰۲۱ افزایش داشت.

مطابق این گزارش، ۹۵.۴ درصد از صادرات صنعت خودروی جهان در اختیار اتحادیه اروپا و ۹ کشور شامل ایالات متحده (۱۳۸ میلیارد دلار)، ژاپن (۱۳۵ میلیارد دلار)، مکزیک (۱۲۹ میلیارد دلار)، چین (۱۲۱ میلیارد دلار)، کره جنوبی (۷۷ میلیارد دلار)، کانادا (۵۰ میلیارد دلار)، بریتانیا (۴۱ میلیارد دلار)، تایلند (۳۰ میلیارد دلار) و ترکیه (۲۵ میلیارد دلار) است.

در میان کشورهای اتحادیه اروپا، آلمان، بلژیک، اسپانیا، جمهوری چک، ایتالیا و فرانسه از جمله بزرگ‌ترین صادرات کنندگان صنعت خودرو به شمار می‌روند.

پس از اتحادیه اروپا، ایالات متحده (٪۹.۱)، ژاپن با (٪۸.۹)، مکزیک (٪۸.۵) و چین (٪۸) بالاترین سهم را از بازار صادرات صنعت خودروی جهان به خود اختصاص داده‌اند.

سقوط بهای سهام خودروسازان چینی؛ پکن از تحقیقات اروپا در مورد یارانه سواری‌های الکتریکی انتقاد کرد

در حالی که سهم ایالات متحده، ژاپن و کانادا به ترتیب از ۱۱.۷، ۱۵.۳ و ۱۰.۵ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۹.۱، ۸.۹ و ۳.۳ درصد در سال گذشته میلادی کاهش یافته، سهم اتحادیه اروپا از بازار صادرات صنعت خودرو از ۴۵.۴ به ۴۶.۱ درصد افزایش یافته است.

سهم کشورها از صادرات جهانی صنعت خودرو


همچنین، سهم ترکیه و تایلند هم به ترتیب از ۰.۳ و ۰.۴ درصد در سال ۲۰۰۰ به ۱.۷ و ۲ درصد در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است.

صادرات صنعت خودرو که توسط سازمان تجارت جهانی در این گزارش آماری در نظر گرفته شده شامل صادرات وسایل نقلیه موتوری، قطعات و لوازم جانبی و موتورهای احتراق داخلی آنهاست. این دسته‌بندی شامل موتورسیکلت‌ها و تریلرها نمی‌شود.

یورونیوز

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید